На дистанційне навчання після канікул підуть школи, педагогічний склад яких не вакцинований на 100%

Кількість областей України, які через погіршення епідемічної ситуації потрапили у "червону" зону карантину, невпинно зростає - так, починаючи з 1 листопада, суворі обмеження будуть запроваджені вже в 15 областях. Ці обмеження безпосередньо стосуватимуться також і шкіл, яким дозволять працювати у звичному режимі лише тоді, коли процедуру вакцинації пройде весь педагогічний склад.

Зараз же більш ніж половина з 14 тисяч шкіл країни перебувають на осінніх канікулах - вони розпочалися не одночасно, оскільки такі рішення, навіть за наявності рекомендацій Міністерства освіти, місцеві органи влади ухвалюють самостійно. Втім, постанову Кабміну, згідно з якою в "червоних" карантинних зонах можуть працювати лише ті школи, викладацький персонал яких вакцинований на 100%, трактувати двозначно не вийде. Таким чином, певний відсоток шкіл в "червоній" зоні після осінніх канікул змушений буде працювати дистанційно не зважаючи на те, що темпи вакцинації в Україні в останні тижні значно пришвидшилися.

Зокрема, найгірша ситуація з вакцинацією наразі у Рівенській області: кількість щеплень серед місцевих освітян не дотягує навіть до 80%. Сумна картина і в Чернігівській області, яка увійде до "червоної" зони 30 жовтня: там вимогам Міносвіти та МОЗ відповідають лише 55 шкіл з 426-и.

Тим часом у Львові спостерігається сплеск захворюваності на COVID-19 серед дітей: кількість нових виявлених випадків вже перетнула позначку "200", тому в найближчі два тижні місцеві школярі навчатимуться дистанційно - виключення зробили лише для вихованців дитячих садків, які навчатимуться у звичному режимі.

Дистанційне навчання гарантоване також учням Київської області та столиці: зараз вони перебувають на канікулах, але вже з 1 листопада навчатимуться віддалено. Причому у випадку Києва дата кінця "дистанційки" невідома - за словами мера міста, Віталія Кличка, до звичного режиму роботи школи повернуться лише за умови покращення епідемічної ситуації.

Примітно, що станом на 28 жовтня, майже 90% освітян отримали одну дозу щеплень, а 60% - дві дози. Водночас жодної дози вакцини не отримали ще 10% педагогів.

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров'я дозволило щеплення дітей від COVID-19.

Нагадаємо, за відсутність "ковідних сертифікатів" у подорожуючих відтепер будуть нести відповідальність не перевізники, а самі українці.

Нагадаємо, українці, які не отримали жодної вакцини від COVID-19 та повертаються з-за кордону, повинні будуть встановити мобільний додаток "Вдома" на 72 години.