Verizon та Amazon об'єдналися заради спільного запуску трьох тисяч супутників, які забезпечать Інтернетом найвіддаленіші куточки планети

Космічні перегони мільярдерів тривають: нещодавно стало відомо про те, що найбільший оператор мобільного зв'язку в США, Verizon та компанія Amazon, яка належить одному з найбагатших людей світу, Джеффові Безосу, уклали угоду для розширення мобільної інтернет-мережі 5G та 4G LTE. Розширятимуть мережу за допомогою понад 3-х тисяч супутників, які компанії почнуть виводити на орбіту вже у 2026 році, повідомляється в пресрелізі на офіційному сайті Verizon.

Не в останню чергу проєкт задуманий як конкурент глобальному супутниковому інтернету Starlink від Ілона Маска: заради цього Amazon навіть "перекупив" кваліфікованих співробітників Facebook. Примітно, що в угоді про партнерство функції між обома компаніями розподілені досить чітко: зокрема, Verizon надасть власні технології бездротового зв'язку в той час, як Amazon забезпечить проєкт супутниками Amazon Kuiper, щоб забезпечити покращене покриття широкосмугового зв'язку та нові можливості для підключення клієнтів.

Проєкт співробітництва між компаніями уже отримав назву Project Kuiper на честь поясу Койпера - гігантського скупчення астероїдів на околиці Сонячної системи. Для того, щоб інтернет від Project Kuiper запрацював, чекати запуску всіх 3236 супутників не доведеться - зв'язок почнуть транслювати вже перші 578 апаратів, які опиняться на низькій навколоземній орбіті.

Примітно, що Project Kuiper несе неабиякі вигоди обом компаніям: так, Verizon зможе нарешті реалізувати плани з надання 5G-покриття, яке він запустив першим у світі та, згодом, поступився позицією T-Mobile. Для Amazon же участь в проєкті, в першу чергу, статусна - Безос явно не збирається віддавати Маскові "пальму першості" в даній галузі та готовий інвестувати в проєкт 10 мільярдів доларів.

Варто зауважити, що заради лідерства в "космічних перегонах" Verizon та Amazon доведеться докласти неабияких зусиль: річ у тому, що проєкт Starlink успішно втілюється в життя з 2019 року. Наразі орбітальне угруповання SpaceX налічує вже 1789 супутників, найближчим часом на орбіту збираються запустити ще 51 апарат, а сам Ілон Маск обіцяє, що його "фірмовий" інтернет для жителів Європи стане доступним вже у 2021 році.Та й грошей Маскові вистачає: днями американського підприємця визнали найбагатшою людиною в історії на фоні укладання масштабного контракту між Hertz і Tesla, який примножив статки маска на 41,7 мільярда доларів.

В соцмережах новину про те, що у Starlink з'явиться конкурент, сприйняли позитивно. Так, колишній інженер дослідницького центру НАСА Брент Веллман вважає, що якісний інтернет, доступний у найвіддаленіших куточках світу - це, в будь-якому разі, чудово.

"Цікава розробка для тих, хто з нас живе далеко від центрів населення. Якщо я зможу отримати 5G в осяжному майбутньому, я можу спокуситися оновити свій iPhone", - вважає пан Веллман.

А от власник української вебстудії Nextpage Єгор Валовський назвав конкуренцію між Маском та Безосом "першою космічною війною" та відзначив, що за допомогою власної мережі супутників обидва мільярдери зможуть "вставляти палки в колеса" один одному уже із навколоземної орбіти.

"Kuiper та Starlink конкурують за покриття всього світу (!) супутниковим інтернетом. Мати "власний інтернет" - занадто спокуслива мрія, аби дати реалізувати її своєму колезі по верхніх рядках Форбс. Зрештою у власній мережі супутників можна відмовитись від мережевої нейтральності і уповільнювати чи блокувати доступи до Amazon або Tesla", - підкреслив Валевський.

Нагадаємо, американський мільярдер Джеф Безос планує побудувати першу в історії комерційну орбітальну станцію.

Нагадаємо, американський підприємець Ілон Маск "потіснив" Джеффа Безоса і Білла Гейтса, вкотре очоливши список найбагатших людей світу.

Нагадаємо, супутниковий інтернет Starlink від SpaceX від Ілона Маска буде запущено у листопаді.