Контракт між Tesla і Hertz приніс Ілону Маску майже 42 мільярди доларів та зробив американця найбагатшою людиною в історії

Американський підприємець Ілон Маск, який наприкінці вересня втретє очолив рейтинг найбагатших людей світу, обійшовши при цьому власника Amazon Джеффа Безоса та президента компанії Louis Vuitton Бернара Арно, досяг чергового рекорду: тепер очільник SpaseX і Tesla офіційно вважається найбагатшою людиною в історії, повідомляє видання Forbes.

Зокрема, з п'ятниці, 22 жовтня, статки Маска збільшилися на 41,7 мільярда доларів - таким чином, тепер капітал підприємця оцінюється у 271,3 мільярда доларів. Надшвидкому зростанню прибутків Маска сприяв найбільший, за оцінками експертів, автоконтракт в історії: річ у тім, що компанія з прокату автомобілів Hertz замовила Tesla 100 тисяч електромобілів Tesla Model 3, які компанія має побудувати та поставити за 14 місяців. Масштаби контракту не могли не вплинути на акції Tesla: як тільки про угоду між двома компаніями стало відомо, вони стрімко пішли вгору і станом на 25 жовтня вартість однієї акції становила вже 1045 доларів, а вартість самої компанії перевищила трильйон доларів.

Примітно, що в компанії Tesla Маску належить 21% акцій: саме вони (з урахуванням кредитних зобов’язань) становлять основну частину його капіталу. При цьому мільярдер також володіє міноритарною часткою в заснованій ним у 2002 році компанії SpaceX, вартість якої, за оцінками інвесторів, складає 74 мільярди доларів. Варто зауважити, що попри свій статус найбагатшої людини світу, Ілон Маск не вкладає гроші в нерухомість та будь-які інші цінні активи: мільярдер живе в невеликому будинку, який він до того ж орендує.

До речі, шанси Ілона Маска стати першим трильйонером в історії людства також досить високі: згідно з прогнозом аналітика Morgan Stanley Адама Джонаса, надприбутки американцю з часом може принести його космічна компанія SpaceX. Зокрема, аналітик вважає, що SpaceX "кидає виклик будь-якому упередженому уявленню" про можливості ракет-носіїв, двигунів і допоміжної інфраструктури та розглядає SpaceX не як одну компанію, а як кілька бізнесів, які охоплюють галузі космічної інфраструктури, досліджень далекого космосу та інші. Він оцінює SpaceX у 200 мільярдів і вважає найдорожчим проєктом всередині компанії систему супутникового зв’язку Starlink.

Нагадаємо, американський підприємець Ілон Маск "потіснив" Джеффа Безоса і Білла Гейтса, вкотре очоливши список найбагатших людей світу.

Нагадаємо, аналітик Morgan Stanley припустив, що Ілон Маск може стати першим трильйонером.

Нагадаємо, у Tesla заявили про готовність продати власну розробку автопілоту.