Укроборонпром показав випробування новітньої стрілецької зброї

Конструкторське бюро "Луч" спільно з низкою підприємств укроборонпрому на Півдні України проводіять випробування новітньої зброї. В мережі показали, вистріл з ракетного комплексу Вільха-М снарядом в 300 мм.

На відео видно, як привозять комплекс Р624М "Вільха-М",, а також 300мм снаряд. Військові заряджають снаряд у установку, потім Вільху завозять у своєрідний окоп, та вистрілюють.

Вражаючі кадри продемонстрували виліт та стовідсоткове влучання реактивного снаряда в мішень. Випробувальні пуски Вільхи від ДККБ "Луч" проходили по наземним цілям на відстані у понад сотню кілометрів.

Комплекс "Вільха-М" має калібр 300 мм і є модернізацією відомої системи Р624 "Вільха", яка прийнята на озброєння ЗСУ у 2018 році та заходиться у серійному виробництві й постачається у війська. На відміну від звичайної "Вільхи", дальність польоту збільшена до 120 км, що більше від старої версії на 50 км.

Передбачається розробка декількох версій корегованих ракет «Вільха-М», що окрім збільшеної дальності матимуть різні за вагою бойові частини.

Роботу комплексу та результати стрільб за багатьма параметрами оцінюють спеціалісти державної приймальної комісії. На підставі зібраних даних вони відпрацюють пропозиції щодо прийняття цього зразка на озброєння у військах.

Раніше про заплановані на осінь державні випробування виробу "Вільха-М", з можливим прийнятим на озброєння та постачанням Збройним силам України у 2022 році, повідомив Віце-прем'єр-міністр України - Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський.

Також варто додати, що українська "Вільха-М" вже виготовляється на експорт за контрактом з Об'єднаними Арабськими Еміратами. Перемовини щодо можливих закупівель цього комплексу також ведуть Кувейт та Саудівська Аравія.

Генеральний конструктор, гендиректор «Луч» Олег Коростельов дав свій коментар. Він зазначив, що Україна продовжує накопичувати ресурс ракетного озброєння, але з кожним роком гарантія працездатності ракет знижується, та може статися, що ракети виходитимуть з ладу. Тому й проводяться подовження терміну придатності ракет, але вони не можуть тривати вічно.

"Робиться все необхідне для того, аби за потреби ракета виконала завдання. Але з кожним роком це стає все небезпечніше, ракети поступово виходять з ладу, і вічно продовжувати терміни їхньої придатності не вдасться. За моїми підрахунками, ми зможемо продовжувати ресурс ракетного озброєння ще 4-5 років".

"Антонов" збирається дослідити здатність літаків АН-178 сідати на воду.

Танк українського виробництва "Оплот" купили американці.

Уряд виділить майже пів мільярда на будівництво літаків Ан-32 для українських рятувальників ДСНС.