Україна закупить в Бліорусі електроенергію з 1 листопада
Оператор Укренерго провів аукціон на доступ до міждержавних перетинів з Білоруссю, про це свідчать дані з сайту ua.energy Укренерго.
Із доступних 900 МВт електроенергії, яка була запропонована на аукціоні, 885 МВт закупила компанія "Енергоатом", а решту 15 МВт викупила компанія "Електрокомьюніті".
За перетин електроенергії "Енергоатом" заплатив 601 грн за МВт-год. Нагадаємо, що НКРЕКУ у листопаді зняло заборону на імпорт електроенергії з Білорусі та РФ.
28 листопада на сторінці в Facebook Міненерго розповіло, що у листопаді імпортує 562 тисячі тонн вугілля, з яких близько 200 тис. тонн — державна компанія "Центренерго".
"Цього місяця «Центренерго» імпортувало 30,1 тисяч тонн вугілля. Станом на сьогодні загальний обсяг імпорту за жовтень вугілля складає 216,5 тисяч тонн", - зазначають у повідомленні.
Варто сказати, що у звіті Міненерго йдеться, що ввпродовж 9 місяців поточного року обсяг виробництва електричної енергії електростанціями України у цілому склав 114375,4 млн.кВтг, що на 6,2% бiльше, ніж за такий же період минулого року.
При цьому, ТЕС ГК вироблено 26732,3 млн.кВтг, ТЕЦ та когенераційними установками вироблено 6575,2 млн.кВтг.
Також у звіті йдеться, що збільшили обсяги виробництва на АЕС та ГЕС.
Попри це також зазначено, що кількість витрат електроенергії також зросло.
У Міненерго прозвітували, що цього року було накопичено вугілля, на якому працюють більшість виробників електроенергії, у чотири рази менше ніж заплановано.
На складах Слов'янської, Запорізької, Вуглегірської, Зміївської та Кухарівської ТЕС залишилось катастрофічно мало. У деяких лише на добу, в деяких до тижня. Після того повідомлялося, що Слов'янська ТЕС через відсутність вугілля зупинила свою роботу.
Міністр енергетики Герман Галущенко на зустрічі в Запоріжжі заявив, що відповідальність за вугілля на складах несуть генеруючі компанії.
"Міненерго у межах компетенції готове сприяти вирішенню проблемних питань із постачанням вугілля", - підкреслив чиновник.
На фоні енергетичної кризи в Європі додалася ще одна, - брак та дефіцит нафти.
Міненерго звітувало про наявну третину від запланованих обсягів вугілля на складах ТЕС та ТЕЦ.