Непередбачувані політичні стосунки з Білоруссю загрожують українським виробникам

Українські виробники, які розраховують закріпитися на ринку Білорусі, ризикують постраждати через політичну ситуацію в цій країні. Саме тому, плануючи бізнес-стратегії, на Білорусь їм розраховувати не варто. Таку думку в інтерв'ю виданню Європейська правда висловив Тарас Качка, торговий представник України.

"Це абсолютно непередбачувано", - зазначив торгпред.

На думку Тараса Качки, варто враховувати, що ті чи інші заяви української влади можуть викликати бурхливу реакцію у самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенко, через що той в будь-який момент може ввести нові санкції. Крім того, відзначив торгпред, ситуація, яку ми можемо спостерігати в Білорусі сьогодні, скоріше за все буде надалі погіршуватися, а значить, не тільки торгувати з цією країною, а навіть подорожувати нею буде для українців небезпечно.

Попри те, що за останні роки білоруський ринок став для українських виробників "своїм", зараз, вважає Тарас Качка, найкращою бізнес-стратегією може бути тільки пошук альтернативних ринків.

До речі, в схожій ситуації зараз опинилася й Литва, через що литовські та українські чиновники зараз ведуть активні консультації.

Варто додати, що з Білоруссю ситуація справді погіршилася: за даними Держкомстату, за 5 місяців 2021 року товарообіг в грошовому еквіваленті знизився більш ніж на 1,6 мільярда доларів у порівнянні з минулим, 2020-м, роком.

Нагадаємо, в липні 2021 року самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що не збирається впроваджувати санкції проти України. Однак, за словами Лукашенко, в разі виникнення необхідності такі санкції - зокрема, припинення постачання в Україну паливно-мастильних матеріалів - можуть бути впроваджені "протягом доби".

Нагадаємо, в Китаї стартують випробування малого десантного корабля українського проєкту 958 шифр "Бізон".