Українці скаржаться на якість блакитного палива, яке горить, і не гріє

З початком нового опалювального сезону багато хто з українців помітили, що якість газ стала набагато гірше, якщо раніше котел можна було тримати на авторегуляція, то тепер навіть включений на повну потужність не прогріває батареї. Але за словами експертів, якість газу і його калорійність стандартизована і відповідна.

Щоб перевірити чи правдиві слова газових експертів, слід заплатити чималу суму в 10 тисяч грн за перевірку. Голова Бюро комплексного аналізу та прогнозування Сергій Дяченко, В інтерв'ю ukr.radio, відзначати, що якість газу в першу чергу залежить від тиску, який створює газорегуляторний пункт.

"Якщо тиск низький, полум'я на конфорці буде менше звичайного».

Експерти заперечують погіршення якості газу, і заявляють, що зазвичай проблеми з нагріванням приміщень або нагріванням залежить від обладнання та технічних розладів.

Але Дяченко зазначає, що домисли щодо "розведення" газу киснем, або ще чимось є необґрунтованими.

"Працюючи на облгазах я з таким не стикався. Бівало потрапляв сірковмісний газ, проте він очищався. Єдино, можлива ситуація, коли відбувається збій, подають технічний газ"

Координатор мережі ОПОРА з житлово-комунальних та енергетичних програм Тетяна Бойко, зазначає, що "поганий" газ може виникнути через забруднення газпліти, недостатню кількість кисню в приміщенні, або недостатній тиск в системі.

За перевірку доведеться заплатити близько 10 тис.грн. Про це розповідає голова спілки споживачів комунальних послуг Попенко. Якщо вдасться довести в лабораторних умовах що газ недостатньої калорійності, тоді оподатковуватиме гроші.

"У багатьох людей, по-перше, немає таких коштів, щоб витрачати їх на перевірку",- пояснює експерт.

Попенко зазначає, що в його практиці ще не було жодного випадку, щоб споживачам вдалося пройти процедуру і отримати відшкодування.

На думку Дяченка, аудиторські компанії все ж треба запрошувати для перевірки. А висновки експертиз-подавати до суду на постачальника газу. Для експертизи він рекомендує звертатися в приватні енергоаудиторські компанії:

Також експерт зазначає, що не тільки поганий тиск слід фіксувати, але і занадто хороше, адже це говорить про високий тиск в системі. Тоді слід негайно виплакати аварійну службу, через ймовірність вибуху.

Олег Попенко зазначає, що облік газу треба упокорити, тоді такі проблеми, як «холодний» газ відійдуть самі собою.

"У інших країнах лічильники рахують не кубометри газу, а кілоджоулі тепла. Люди платять за кількість тепла, а не за куби. Щоб впровадити таку систему в Україні, потрібні величезні кошти".

В Укртрансгазі підкреслювати, що при прийманні природного газу в магістральні газопроводи АТ«Укртрансгаз» в обов'язковому порядку здійснюється перевірка його якості.

"Укртрансгаз здійснює тільки транспортування природного газу, що поставляється в магістральні газопроводи, і не має технічної можливості погіршувати або змінювати його якість".

Дмитро Кулеба розповів, які кроки підготувала Україна у разі зупинки тренду газу в ЄС.

Чи подорожчає газ для українців в цей опалювальний сезон.

Українців спонукатимуть економити комунальні послуги.