Захворюваність коронавірусом в Україні зростає, чи впровадять додаткові щеплення для українців

У різних країнах світу від нового штаму Дельта, населення стали щеплювати додатковими, так званми, бустерними дозами. Українцям бустерну дозу наразі не пропонують. За словами головного санітарного лікаря України Ігоря Кузіна, то третя доза буде рекомендована людям з підвищених зон ризику, - медикам, людям похилого віку, та з ослабленим імунітетом.

За даними МОЗ в Україні станом на ранок 28 жовтня було зареєстровано 26 071 нових підтверджених ковід-хворих. Наразі вакцину отримали 16 793 558 українців. Також зросла кількість летальних випадків, за добу від наслідків коронавірусної хвороби померло 567 осіб.

Причиною нової хвилі коронавірусної хвороби є мутація штаму вірусу. Новий вид COVID-19 - Дельта, має стійкішу опірність до вакцини, а захворіти на нього можна легше.

Також відомо, що з часом кількість захисних для імунітету антитіл знижується та людина знову може захворіти. Тому лікарі радять навіть після хвороби або вакцинації не переставати користуватися захисними засобами – носити маску та дотримуватися протиепідеміологічних заходів.

В багатьох країнах світу вже почали записувати на додаткову вакцинацію, щоб продовжити дію препарату.

В Україні щеплення розпочалося у березні, тому початок бустерної вакцинації для медиків та громадян із зони ризику розпочнуть у листопаді.

Лікар-інфекціоніст Ольга Голубовська підкреслює, що додаткова вакцина необхідна людям з імунодефіцитними станами.

"Я згодна з міжнародними рекомендаціями, що бустерне щеплення потрібне особам з імунодефіцитними станами. Імунодефіцит – це зазвичай коли онкологічна хвороба чи інші тяжкі захворювання, коли в організму слабке вироблення антитіл", – пояснила Голубовська.

Також на думку Голубовської є певні категорії людей, наприклад молоді люди, яким додаткове щеплення приносить не користь, а шкоду.

"Є авторитетні статті, у яких йдеться, що додаткове щеплення протипоказане молодим людям і ймовірніше завдає шкоди, ніж захисту", - підкреслила Голубовська.

За словами голови Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактик, НТГЕІ, Федора Лапія, рішення про ревакцинацію для всіх наразі не ухвалено.

Бустерне щеплення, за словами Лапія рекомендовано людям з ослабленим імунітетом. Це онкохворі, ВІЛ-інфіковані, люди після трансплантації органів, та мають імунодефіцитні стани.

Для бустерної вакцинації використовуватимуть препарати, які раніше були дозволені для комбінування. Moderna може бути заміщена на другу дозу Pfizer або навпаки, AstraZeneca також можна замінювати на мРНК-вакцину для другого щеплення.

Багато хто з лікарів наголошують про необхідність охопити спочатку групи ризику, а вже потім думати про додаткові щеплення. Директор Інституту біохімії НАН України Сергій Комісаренко заявив, що третю дозу слід пропонувати насамперед людям похилого віку. Третя доза дозволяє збільшити кількість антитіл, але чи ефективна ця бустерна доза – невідомо, бо лише йдуться дослідження.

Зазначимо, що у країнах таких як Ізраїль, США, Чехія, Італія, Латвія, вже почали проводити бустерну вакцинацію. Дійсно, згідно з даними різних країн першими ревакцинуватися пропонують літнім людям та хворим на рак. А от в Ізраїлі третя доза обов’язкова для усіх груп населення.

Стало відомо, з якого віку можна вакцинувати і якою вакциною дітей в Україні.

Економіст розповів, кому під час карантину слід підшуковувати нову роботу.

В світі з’явилися ліки від коронавірусу, та в Україні їх не виписують через відсутність законодавства.