Кабінет міністрів розширив можливості для ФОПів за програмою доступних кредитів

Кабмін розширив умови згідно з якими українські підприємці можуть взяти кредит під відносно невеликі проценти. Про це йдеться на порталі Мінфіну.

Для того, щоб скористатися позикою за "Доступні кредити 5-7-9%" тепер можна з річним обігом навіть до 50 млн грн.

Зміни біли запропоновані для більшого залучення підприємців до держпозик.

За даними НБУ, за третій квартал 21 року попит на бізнес-кредити вчергове зріс, найбільше на позики МСП, гривневі та короткострокові кредити.

"Визначальні чинники – зниження відсоткових ставок і потреба підприємств у капітальних інвестиціях та оборотному капіталі", - зазначають у НБУ.

Регулятор провів опитування, та визначив, що на наступний рік готові нарощувати кредитні портфелі 92% респондентів.

У регуляторі зазначають, що прогнози "зростання попиту на кредити з боку бізнесу є рекордно високими".

Варто зазначити, що раніше ні підприємці, ні фізичні особи в Україні не користувалися кредитами, або користувалися вкрай мало, через шалені відсотки.

У Мінфіні зазначають, що нова розширена програма держпозик буде містити такі нововведення, як зменшення суми річного обороту(до 50 млн грн), максимальну суму кредиту – 1 млн грн, відсоткову ставку до 12% річних, та відсутність застави.

Також програма передбачає співпрацю Фонду розвитку з місцевими органами влади.

Також запроваджується державна програма фінансового лізингу для малого та середнього бізнесу. Такий механізм подібний до банківського кредиту – він дає можливість отримати бажане майно раніше і виплачувати кошти за нього поступово, але з відсотками.

Держава компенсуватиме частину витрат на сплату базової винагороди за договорами фінансового лізингу до рівня 5 або 7 або 9% річних.

Згідно з повідомленням фінансового відомства з часу старту програмою кредитувань скористалося 25,5 тис. малих та середніх підприємців на загальну суму близько 67 млрд грн.

Зараз отримати дешевий кредит для бізнесу можна під такі відсотки:

5% річних із річним доходом до 50 млн грн на рік, за умови якщо бізнесмен влаштує на роботу щонайменше 2 нових працівників протягом кварталу.

Ставка 7% для бізнесу, який не створюватиме робочих місць, але якщо створить, то за кожного нового працівника отримає знижку у 0,5% річних.

Зі ставкою в 9% можна взяти кредит якщо бізнес уже запущений і приносить від 50 млн грн прибутку на рік. Та знижка 0,5 % буде діяти за кожного нового працівника. Варто розуміти, що у програмі йдеться, що знижка не може перевищувати 5%.

Не зможуть скористатися дешевими кредитами юридичні особи, засновники та кінцеві бенефіціари-нерезиденти, ті, хто заборгував перед виплатами у бюджет ПФУ та ЄСВ.

Також можуть не розраховувати на кредит компанії з поганою кредитною історією, з простроченими заборгованостями за іншими кредитами.

В Мінсоцполітики розповіли, як отримати субсидію маючи борги за оплату ЖКГ.

Розрив між промисловою та споживчою інфляцією може спричинити скорочення виробництва, - експерт.

На думку експертів, кредит від МВФ не покращить економічну ситуацію в Україні.