Американський мільярдер Джеф Безос планує побудувати першу в історії комерційну орбітальну станцію

Вже у 2030 році на орбіті Землі може з'явитися нова космічна станція: на відміну від чинної нині МКС, вона буде приватною та комерційною, а отже, на ній зможуть працювати не лише дослідники. Планується, що "Орбітальний риф" (таку назву отримає станція) за певні суми зможуть відвідувати туристи; крім того, площі станції будуть здаватися в оренду бізнес-структурам. За втілення в життя сміливого проєкту береться компанія Blue Origin, що належить американському мільярдерові Джефу Безосу.

Втім, сама Blue Origin впоратись з масштабним завданням не здатна, тож крім неї будуватимуть "Орбітальний риф" декілька компаній-партнерів: приміром, Sierra Space візьме на себе створення житлового модуля майбутньої станції, а також космольоту Dream Chaser, універсальність якого полягає в тому, що для посадки та зльоту йому потрібна звичайна злітна смуга. Між іншими компаніями, які беруть участь у проєкті, завдання розподілили наступним чином:

  • Blue Origin буде лідером проєкту та забезпечить наявність ракети-носія New Glenn.
  • Boeing надасть для експлуатації свій пілотований космічний корабель Starliner, який буде возити екіпаж.
  • Genesis розробить та побудує космічний корабель для польотів навколо станції.

"На "Орбітальному рифі" буде місце для всіх. Його зможуть використати космічні агентства з великим досвідом, консорціуми високих технологій, держави без космічних програм, ЗМІ, туристичні компанії, спрямовані у майбутнє інвестори, бізнесмени та винахідники зі спонсорською підтримкою", - йдеться в заяві Blue Origin.

Очікується, що площа "Орбітального рифу" складатиме 3 тисячі квадратних метрів, причому одночасно на ній зможуть знаходитися до 10 осіб. А от вартість "космічного готелю" поки що не афішується, хоча відомо, що Джеф Безос збирається інвестувати в його будівництво мільярд доларів щорічно.

Примітно, що не один Безос мріє про створення нової космічної станції - останнім часом зі схожими проєктами виступають як окремі компанії, так і цілі країни. Річ у тім, що Міжнародна космічна станція "доживає" останні роки - вже зараз МКС потребує серйозного ремонту, який дозволив би їй працювати до кінця десятиліття.

Нагадаємо, в космос запустили франко-італійський супутник, обладнаний унікальним українським приладом.

Нагадаємо, компанія Space Adventures, яка обіцяла політ на SpaceX для найбагатших туристів світу, скасувала політ через брак достатньо клієнтів.

Нагадаємо, у Канаді планують побудувати космодром, з якого запускатимуть український ракетоносій Циклон 4М.