Початок опалювального сезону в Україні це бентежне питання, адже на носі зима та морози

Уряд впевнено заявляє, що за умови відсутності форс-мажорних обставин, не лише ціни на газ лишатимуться в межах встановлених норм до завершення опалювального сезону, а й кількості палива та енергоносіїв вистачить, щоб спокійно пройти опалювальний період.

Очільник Міненерго Герман Галущенко оприлюднив п’ятирівневий план, за умовами якого опалювальний період проходитиме стабільно.

Олег Попенко, голова спілки споживачів комунальних послуг, впевнений у зворотному. Він заявляє, що грудень 2021 року буде найсерйознішим випробуванням для українців. Через нестачу газу ціни будуть захмарними.

"Грошей на купівлю газу в Нафтогазу не вистачає, вони проситимуть із бюджету або заберуть у оператора ГТС як і цього року (але й цього не вистачить) тому й бюджет теж потрібен, це близько 8,4 мільярда доларів або 218 мільярдів грн, а у Нафтогазу буде чистими на початок квітня (якщо не розкрадуть) 160 млрд гривень", - пише Попенко у своєму прогнозі.

Цінники на газ для тарифу "місячний" газопостачальні компанії змінюють згідно з ринковими умовами щомісяця, про що повідомляють 25 числа кожного місяця на наступний місяць.

Переважна більшість українських споживачів користується річними тарифами на газ. Але ті українці, які перейшла на місячний тариф або їхній газопостачальник перестав виконувати свої обов’язки, платитимуть не фіксовану ціну за блакитне паливо.

Місячний тариф у деяких газопостачальних компаній зріс до 38,35 грн за кубометр, таку ціну на листопад виставило підприємство ТАС Енергія Країни. Після того, як Нафтогаз збільшив ціну для споживачів ПОН майже втричі, Кабмін змусив знизити ціну, тому в жовтні та листопаді українці, які тимчасово втратили постачальника газу будуть платити за ціною «річного» тарифу, тобто за 7, 96 грн.

В Україні існує понад 50 газопостачальних компаній. Їхні ціни на місячний тариф зростають відповідно до ринкових цін на газ. Українські підприємці платять вищу ціну за газ. Наприклад для малого бізнесу, при споживанні до 10 000 кубів на місяць ціна одного кубометру газу у листопаді від Нафтогазу складає 36,63 грн за куб. Крім того, не кожна газопостачальна компанія погоджується постачати газ на підприємства.

За словами операційного директора GR Agro Артема Ремпена на Дніпропетровщині було лише три варіанти, і користуватися можна лише тим газом, за який уже заплатили, тобто в разі потреби не можна збільшити обсяги.

Бюджетним організаціям компанія НАК встановила ціну на газ у 13,7 грн за кубометр до кінця 2022 року.

Компанія Нафтогаз, яка була заснована урядом для того, щоб нарощувати власний добуток газу не отримала потрібних ліцензій, замість видобутку блакитного палива, можна було запастися ним, коли ціни були на мінімумі, проте ні першого, ні другого не було зроблено.

Запаси газу в країні складають 18,1 млрд кубів, але 3,3 млрд належить іноземцям, певна частина належить приватним українським компаніям, а близько 4,5 млрд кубів – технічний газ, без якого не можна буде створити тиску у газовій мережі для доставки газу.

За звітом Міненерго, накопичення вугілля на українських складах катастрофічно відстає від графіку.

Облгази вирішили в рази підняти тариф за розподіл газу, причини.

У Мінсоцполітики визначили, хто з боргами зможе отримати субсидію.