Олімпійські ігри можуть поринути у забуття через негнучку політику МОК та величезні витрати

Міжнародний олімпійський комітет звинувачують у негнучкій політиці та відсутності реформування. Шість країн Європи починаючи з 2013 відмовилися приймати ігри 2022 і 2026. Про це пише портал BBC.

Японія, яка попри обурення громадськості зважилася запалити вогонь Олімпіади, частково пояснювала проведення її загрозою великих штрафів через зрив ігор від інвесторів та тиск з боку МОК. Компанія ipsos провела дослідження яке показало, що понад 80% японців висловилися за відтермінування олімпіади, a 57% були взагалі проти проведення ігор.

У мережі користувачі висловлюються за повну реструктуризацією МОК.

У цих коментарях пишуть: "На цьому етапі Олімпіад слід поставити крапку", "Закрийте її до 2024 року та припиніть весь рух".

Зазначено, що за офіційними даними Японія витратила на олімпіаду-2020 понад 15 мільярдів доларів, за даними wall street journal, витрати затягнули на понад 25 мільярд доларів. Бюджет був закладений лише 7,4 мільярда доларів.

З 1960 року жодна Олімпіада не пройшла з дотриманням бюджету. За даними аналітики Оксфордського Університету у 2016 році:

  • Монреаль-1976 - бюджет перевищений на 720%
  • Барселона-1992 - 266%
  • Лейк-Плесід-1980 - 324%
  • Ріо-2016 - 352%
  • Сочі-2014 - 289%

Фахівець зі спортивного маркетингу Андрій Михайличенко з Каліфорнійського університету заявив, що попри те, що спортивні видовища є найбільш популярними серед населення, дедалі частіше чути такі думки, що проведення Олімпіад вимагає невиправдано великих витрат, а їхня спадщина переоцінена. Спортивні досягнення вже не є для всіх безперечною складовою престижу на міжнародній арені.

Пол Брікелл, топменеджер компанії, яка займається розвитком спадщини лондонської Олімпіади, London Legacy Development Corporation, заявив, що завдяки Олімпіаді, стало можливим неефективний район міста, де люди не хотіли жити, зробити економічно розвиненим. Його думку заперечують пересічні британці, вони дивуються, чому без Ігор не можна було привести до ладу.

У більшості країн рівень національної спортивної гордості впав в середньому на 5-15%. Зате в Росії, Індії, Перу та Пакистані — зріс або залишився на рівні минулих років.

Не останню роль в Іграх відіграють і цифрові технології. Тепер цікавість до відвідування Олімпіади різко знизився, адже люди мають змогу подивитися змагання вдома зручно вмостившись на диванчику.

В цілому, експерти теж вважають, що швидкий кінець Олімпійському руху не загрожує, але молоде покоління прагне кардинальних реформ МОК.

Нещодавно "Time" презентував топ-10 найвпливовіших людей світу 2021 року

Зеленський обговорив питання цифрової політики в Україні з очільником корпорації Microsoft.

23 вересня Україна впровадила «жовту» зону, чи закриють кордони країни ЄС.