Німецька мережа супермаркетів-дискаунтерів Lidl планує зайти в Україну та потіснити місцевих ритейлерів

Розмови про те, що всесвітньо відома мережа супермаркетів-дискаунтерів Lidl планує експансію в Україні, ведуться ось уже понад десять років, проте у 2021 ця тема знову актуалізувалася - інформацію підтвердили в корпорації Schwarz, якій належить мережа. Мало того, відомо вже навіть ім'я регіонального менеджера, який займатиметься "розкруткою" Lidl в Україні: ним став Адам Мішчишин, за плечима в якого уже є досвід просування цієї ж мережі в сусідній Польщі.

На думку експертів, Lidl має ідеально вписатися в українські умови: ще б пак, всесвітньо відомий дискаунтер з 90-річною історією, ветеран цінових війн, прикладом якого на початку своєї історії користувалася відома кожному українцеві мережа продовольчих магазинів АТБ. Власне, саме з АТБ Lidl, начебто, і збирається конкурувати, хоча від офіційних заяв та озвучення конкретних термінів в компанії поки що утримуються.

Природно, що у Lidl, мережа магазинів якої наявна в 30 країнах світу та складається з понад 11 тисяч магазинів, хочуть додати до цієї "колекції" ще й український ринок. Та чим конкретно ще одна мережа продовольчих супермаркетів може привабити самих українців - як покупців, так і виробників відповідних товарів? Експерти запевняють: шанси на успіх у Lidl високі, адже своїм клієнтам мережа пропонує не тільки дешевші, ніж у конкурентів, товари, а й відповідає за їх якість та свіжість.

До речі, поява Lidl в Україні могла б стати в пригоді українським фермерам: як і АТБ, німецька мережа робить ставку на товари власного виробництва, віддаючи перевагу свіжим фруктам, овочам, м'ясним та молочним продуктам (примітно, що в Lidl натякають - концепцію товарів "Своя лінія" АТБ запозичила саме в них). Причому до співробітництва з фермерськими господарствами Lidl висуває суворі вимоги: мережа купує виключно якісну сировину, без пестицидів та будь-яких шкідливих домішок.

Звісно, враховуючи формат та історію мережі Lidl, найкращим варіантом для компанії стало б придбання в Україні вже наявної і "розкрученої" мережі продовольчих супермаркетів - найкраще, на думку експертів, для цього підійшла б та сама мережа АТБ. Втім, АТБ почувається на ринку досить комфортно, бізнес компанії налагоджений та успішний, і продавати мережу її власникам немає ніякого сенсу. Інший варіант - будівництво власних магазинів "з нуля" або оренда з цієї метою відповідних приміщень. Але і тут є питання, адже в українських містах не завжди є вигідно розташовані вільні земельні ділянки, а на вітчизняному ринку за оренду зручних торговельних площин ведеться справжня війна, тож Lidl доведеться пропонувати орендодавцям особливі умови, які б стали запорукою надійного партнерства.

Нагадаємо, команда стартаперів з Кривого Рогу створила першу українську електричну вантажівку.

Нагадаємо, Український фонд стартапів виділив десятку переможців чергового PITCH DAY, які розділять між собою державний грант у 350 тисяч доларів.

Нагадаємо, розробник з України створив пошуковик, який не дратує користувачів рекламою, не збирає їх приватні дані та завдяки цьому може стати конкурентом Google.