Команда стартаперів з Кривого Рогу створила першу українську електричну вантажівку

Перша українська електрична вантажівка CoolOn, над створенням якої буквально "з нуля" декілька років працювала команда ентузіастів з Кривого Рогу, невдовзі може з'явитись на ринку. Самі розробники сподіваються, що їх "міська вантажівка" з'явиться в продажу у 2022 році та мріють про власний великий автомобілебудівний завод. Про це в інтерв'ю ТСН.Тиждень розповів розробник вантажівки CoolOn та ідеолог проєкту Віталій Бризгалов.

Електровантажівка CoolOn оснащена моторами різної потужності в діапазоні від 30 до 80 кВт і тяговою батареєю ємністю 40 кВт\г. Однієї зарядки акумуляторів вистачає на 200 кілометрів пробігу - наразі це не так і багато, проте для виконання функцій вантажного автомобіля в межах великого міста поки що достатньо. При цьому, за словами Віталія Бризгалова, CoolOn не тільки екологічна, а й набагато дешевша за бензинове чи дизельне авто в експлуатації, оскільки регулярні підзарядки акумуляторів обійдуться у 55 доларів на місяць (проти 400 доларів для авто на звичних видах палива).

Головна особливість CoolOn — модульна конструкція. Завдяки змінній колісній базі планується створювати модифікації вантажопідйомністю від 1,5 до 2,5 тонн, що дозволить замовнику вибрати необхідну версію під свої потреби.

"Маємо намір до кінця 2022 року збудувати виробництво, яке зможе збудувати 1000-1300 автівок на рік. У 2023 році ми починаємо будувати великий завод, розрахований на будівництво 5-10 тисяч машин на рік", - розповів Бризгалов.

Коштуватиме CoolOn від 16 до 24-х тисяч доларів і лишатиметься суто українським проєктом - продавати свій стартап розробники не збираються, хоча пропозиції надходять регулярно. Зокрема, CoolOn вже цікавилися польські та чеські автовиробники, які пропонували українцям будувати завод з виготовлення електровантажівок на території їхніх країн. Втім, розробників вони не переконали - завод CoolOn працюватиме виключно в Україні.

Нагадаємо, Український фонд стартапів виділив десятку переможців чергового PITCH DAY, які розділять між собою державний грант у 350 тисяч доларів.

Нагадаємо, розробник з України створив пошуковик, який не дратує користувачів рекламою, не збирає їх приватні дані та завдяки цьому може стати конкурентом Google.

Нагадаємо, в Лас-Вегасі стартує виставка Consumer electronics show, на яку вирушать 8 стартап-команд з України.