Підприємців попередили про перевірки у 2022 році, відмовитися можна впродовж трьох тижнів

Українських підприємців попередили про аудит, який буде здійснюватися у 2022 році. Інформаційна та законодавча база оприлюднена на Інспекційному порталі.

У проєкт "Плану здійснення комплексних заходів держнагляду" можна внести зміни до 15 листопада, після чого не внести не прибрати підприємство зі списку тих, які підлягають аудиту буде неможливо.

Згідно з розміщеними на порталі даними, на наступний рік буде перевірено 29 916 суб'єктів господарювання, з них 334 - фізичні особи-підприємці.

Торік перевірку було заплановано для 43 457 підприємців.

У Законі "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" йдеться, що кожен перевірчий орган має затвердити річний план аудиту до 15 жовтня. Скоригувати його, або взагалі відмовитися від перевірок підприємці можуть до 15 листопада.

Підставою для проведення комплексного планового аудиту підприємства є внесення одного і того ж підприємства або суб’єкта господарювання кількома контролюючими органами.

Всі перевірки у такому разі будуть проводитися один раз всіма контролюючими структурами. У разі відмови підприємця від комплексного аудиту, він не уникне перевірок, але кожен контролюючий орган буде окремо присилати перевірки, що не дуже зручно, у деяких випадках.

Також зазначається, що суб'єктів господарювання не будуть перевіряти до терміну вказаному в Плані, або після, лише у чітко зазначені терміни.

Остаточний План аудиту буде затверджено після 15 листопада Державною регуляторною службою.

Якщо суб'єкт господарювання хоче відмовиться від проведення комплексного планового заходу державного нагляду, йому треба подати письмове звернення у службу ДРС. Тоді його перевірятимуть згідно з річними планами органів держнагляду (контролю).

Якщо у проєкті Плану підприємець знайшов неточності або помилки, він теж може звернутися у ДРС для їхнього виправлення.

Варто зазначити, що комплексні перевірки не виключають перевірок податкової служби. Вона оприлюднить свій план лише 25 грудня. Також про перевірки з Фонду соціального страхування будуть розміщені на квартальних планах-графіках ФСС на веб-порталі в областях і місті Києві.

Юрист компанії Winner Ігор Ясько, прокоментував План перевірок та підкреслив, що велика кількість суб’єктів господарювання для перевірок пов'язано із наповненням державної скарбниці.

"Карантинні заходи та обмеження вимагають значних державних коштів, що, своєю чергою, збільшує видаткову частину бюджету. Швидше за все, саме з цієї причини кількість запланованих перевірочних заходів може бути збільшена".

Транш від МВФ у 700 мільйонів Україна витратить на покриття дефіциту держбюджету.

Після податкової амністії українцям готують новий податок.

Експерти спрогнозували куди рухатиметься курс національної валюти до кінця осені.