Ціна на нафту Brent за один барель зросла до $80,69

Нафта Brent є міжнародним еталоном, її ціна не перевищувала 80 доларів за барель з 2018 року. Після падіння попиту під час глобального карантину, і поступової нормалізації економічних процесів, попит на нафту зростає, перевищуючи пропозицію.

Зростання ціни на нафту у жовтні 2021 року відбувається на фоні іншої кризи, яка тільки погіршується враховуючи всі складові.

Причинами подорожчання є кілька факторів, це відновлення світової економіки, та зростання попиту, і дефіцит вугілля у країнах Азії, де почали використовувати нафту замість вугілля, і високі ціни на блакитне паливо. До того ж у США було пошкоджено нафтову інфраструктуру через урагани, які пронеслися у Мексиканській затоці.

"П'ятирічна межа інфляції в США зараз перебуває на рекордно високому рівні. Так, вони мають тенденцію рухатися разом із цінами на нафту, але вони не були такими високими у 2008 році, коли ціни на нафту були набагато вищими", - зазначає фінансовий журналіст та старший редактор Bloomberg Джон Отерс.

Підвищення ціни на природний газ є основним фактором паралельної ситуації з нафтою.

"Сира нафта зросла на основі міцних фундаментальних показників через високий попит та нестачу електроенергії та деякими проблемами у логістиці", – пояснив Тапан Патель, старший аналітик HDFC Securities.

Аналітики зазначають, що ціни на сиру нафту зросли на основі попиту з боку споживачів газу та вугілля, які зросли в ціні. Нафта може замінити вугілля та газ для генерування електроенергії.

Очікується, що ціни на сиру нафту зростуть відчцючи опір на рівні 83 доларів за барель.

За прогнозами аналітиків Goldman Sachs, ціна на нафту до кінця поточного року можу зрости понад 90 доларів за барель.

За словами Міністра енергетики Саудівської Аравії Принца Салман ібн Абдул-Азіза, корпорації ОПЕК+ слід розглядати варіант, що у разі холодної зими країни перейдуть з газу на нафту.

Хоча деякі з причин нинішньої кризи є тимчасовими, інші ні, і це має турбувати споживачів. Інфляція може продовжитися, оскільки економічні тенденції в усьому світі змінюються.

ОПЕК+ збереться на наступне засідання 4 листопада. До того часу учасники ринку дотримуються плану, який було затверджено на минулих зустрічах щодо збільшення видобутку щомісяця на 400 000 барелів на добу як мінімум до квітня 2022 року.

А що ж Україна, у якої є й нафтові родовища?

Україна, як і багато країн світу теж на межі енергетичної кризи. Причин тому кілька — брак запасів газу, вугілля та тиск з боку Росії. Але голова держкомпанії Нафтогаз Україна Юрій Вітренко духом не занепадає. На конференції "Буріння. Інтенсифікація. Екологія. Охорона праці", яка відбувалася днями у Києві він заявив, що "Укрнафта", (контрольний пакет акцій у Нафтогазу), планує скористатися можливостями та наростити видобутку нафти.

"Ми хочемо скористатися наявними можливостями національної компанії для того, щоб той нафтовий потенціал або потенціал із нафтовидобутку, який є в Україні, використовувати ефективніше", - зазначив Вітренко.

Скільки насправді вугілля на складах ТЕС та ТЕЦ в Україні та чи вистачить енергії на зиму.

Облгази вирішили підвищити тариф на розподіл газу, яких цін чекати у платіжках.

Поглиблення енергетичної кризи, чи будуть віялові відключення в Україні.