Кевларові бронежилети, якими користуються в багатьох арміях світу, невдовзі можуть бути замінені легким і надміцним одягом

Понад століття вчені всього світу б'ються над створенням такого бронежилету, який захищав би тіло солдата від кулевих та осколкових уражень і водночас не обтяжував би та не обмежував його рухів. "Загравання" з матеріалами досі не приносили задовільного результату, оскільки від зменшення ваги страждала міцність виробу, а від її збільшення страждали уже самі солдати. Воно й не дивно, адже, для прикладу, американському солдатові часів іракської та афганської воєн разом з екіпіровкою та бронежилетом доводилося нести на собі вагу у 45 кілограмів. Зараз вчені сподіваються на нанотехнології, які дозволяють змінювати властивості матеріалу на молекулярному рівні - це відкриває виробникам бронежилетів широкий "простір для творчості", повідомляє BBC.

"Йде постійний пошук матеріалів, здатних підвищити ефективність і знизити вагу індивідуальної броні", - підкреслює Колін Метцер, директор з вибухів і балістики фірми Skydex зі штату Колорадо, США.

На думку пана Метцера, перспективним матеріалом для осучаснення бронежилету може стати карбід бору - втім, новітнім матеріалом він не є і так чи інакше використовується у бронежилетах вже досить давно.

Не надто добре показав себе і термопластичний полімер: вироблені з нього бронежилети захищають солдата лише від проникної дії куль та осколків, але зовсім не нейтралізують їх ударну дію, яка з легкістю може спричинити загибель людини.

Ідеальною бронею, на думку американських фахівців, була б така, яка вагою та зручністю не відрізнялася б від звичайного одягу, а міцністю при цьому не поступалася б титановій пластині.

В британській фірмі Vestguard, яка виготовляє бронежилети та співпрацює з Міністерством оборони країни мислять навіть ширше: там сподіваються, що невдовзі легкі та міцні бронежилети можна буде об'єднувати в єдине ціле з іншими елементами військового екіпірування, наприклад - цифровими засобами зв'язку.

Крім того, завдяки сучасним матеріалам та пристроям вже в недалекому майбутньому солдата можна буде "сховати" від тепловізорів, які реагують на температуру людського тіла та роблять вояків видимими для ворога в темну пору доби.

Нагадаємо, на базі навчального центру "Десна" зенітники тренуються за допомогою сучасного мультимедійного комплексу вітчизняного виробництва.

Нагадаємо, в Україні триває процес переозброєння Національної гвардії, метою якого має стати повна відмова від автоматів та гвинтівок радянського зразка.

Нагадаємо, в США випробують український танк "Оплот".