Компанія Tesla увійшла до "елітного клубу" з шести компаній, загальна вартість яких оцінюється у понад трильйон доларів

Після укладання чотирьохмільярдного контракту з компанією з прокату автомобілів Hertz, акції Tesla стрімко пішли вгору - станом на 25 жовтня вартість однієї акції становила вже 1045 доларів, а вартість самої компанії перевищила трильйон доларів, повідомляє Reuters.

Таким чином нині Tesla увійшла в "елітний клуб" компаній-трильйонерів - нині дітище Ілона Маска випереджають лише Apple (2,5 трильйони доларів), Microsoft (2,3 трильйона доларів), Aramco (понад 2 трильйони доларів), Amazon (1,7 трильйона доларів) та Alphabet (1,8 трильйона доларів).

То що ж такого особливого в контракті з Hertz, який так зненацька підвищив статус Tesla і який експерти називають "найбільшим в історії" серед контрактів такого роду? Річ у тому що у компанії Hertz, яка опинилася на межі банкрутства через пандемію лише дивом уникнула розорення, вирішили оновити свій автопарк, ледь не повністю перевівши його на електромобілі. Ставку зробили на шалено популярний бренд Tesla: тепер компанія має виконати гігантське замовлення та в найближчі 14 місяців поставити замовникові 100 тисяч електромобілів Tesla Model 3.

Враховуючи, що вартість однієї моделі становить близько 42 тисяч доларів, загальна вартість контракту сягає 4,2 мільярда. Перші електромобілі мають з'явитися в офісах прокату Hertz вже в листопаді 2021 року. А далі Tesla доведеться прискорюватися, особливо враховуючи світовий дефіцит напівпровідників та чипів і зважаючи на світову ж "кризу постачання", через які у Tesla можуть виникнути проблеми з логістикою.

Втім, у Hertz явно сподіваються на краще: компанія вже зараз активно розвиває власну зарядну інфраструктуру, до якої мають увійти тисячі зарядних портів, що будуть доступні клієнтам сервісу поряд з мережею Tesla Supercharger. Крім того, у Hertz не шкодують грошей і на популяризацію майбутнього оновленого та електрифікованого автопарку: до рекламної кампанії навіть залучили легенду американського футболу Тома Бреді.

Нагадаємо, американський підприємець Ілон Маск "потіснив" Джеффа Безоса і Білла Гейтса, вкотре очоливши список найбагатших людей світу.

Нагадаємо, аналітик Morgan Stanley припустив, що Ілон Маск може стати першим трильйонером.

Нагадаємо, у Tesla заявили про готовність продати власну розробку автопілоту.