Компанія космічного туризму скасувала запуск через те, що не знайшлося достатньо охочих пасажирів

Найвідоміша компанія Space Adventures, яка обіцяла політ на SpaceX для найбагатших туристів світу, скасувала політ через брак достатньо заможних туристів для космічної подорожі.

"Місія передбачала велику кількість потенційних клієнтів, але в підсумку поєднання ціни, часу та досвіду було неправильним у той конкретний час, і наш контракт із SpaceX закінчився", – повідомив речник компанії Стейсі Тірн.

Він не відкинув назавжди ідею, а лише відтермінував її початок.

Після місії Inspiration4, яка минулого місяця запустила чотирьох астронавтів-любителів на борту капсули SpaceX Crew Dragon для триденної подорожі на орбіту Землі, ця новина виявилася своєрідним холодним душем для прихильників ідеї космічного туризму.

Подія привернула увагу всього світу як доказ концепції майбутнього космічного туризму. Також виявилися й зворотні сторони подорожі, це й проблеми з туалетом, та хвороби на борту, попри велетенську ціну подорожі.

Запуск Inspiration4 оцінюється в близько 200 мільйонів доларів.

Отже, космотуризм наразі може зацікавити надто малу демографічну групу, до того ж у польоті слід терпіти незручності та дискомфорт.

Space Adventures — існує з початку 2000-х років і відправила в космос кількох туристів, але жодного з 2009 року. У них є кілька запланованих запусків.

Одна з подорожей запланована на початку 2022 року екіпажа з чотирьох людей до Міжнародної космічної станції, серед яких колишній астронавта NASA і багатий підприємець.

Також у Space Adventures запланована ще одна подорож для мільярдера з Японії Маедзаву. Раніше планувалося що багатий японець полетиить на SpaceX, але тепер стало відомо, що його "запустять" на МКС у російській капсулі "Союз".

За словами президента Space Adventures Тома Шеллі, місце на космічному кораблі коштує від 50 до 60 мільйонів доларів.

20 жовтня Юсаку Маедзава перевірив скафандр перед експедицією на Міжнародну космічну станцію.

Фото: скриншот Space Adventures

Політ японця має відбутися 8 грудня з космодрому Байконур у Казахстані.

Раніше директор Управління ООН з космосу Сімонетта Ді Піппо заявляла:

"Космічний туризм має багато позитивів і може допомогти надихнути людство на захист своєї планети. Це насправді спроба наблизити космос до людства, а людство — до космосу".

Нещодавно Джохеф Безос, один з найбагатших людей світу розповів про запуск власної компанії з ракетно-космічного туризму.

Він пропонує нову величезну комерційну космічну станцію під назвою «Orbital Reef», яку можна використовувати для проведення наукових експериментів, відпусток і, можливо, навіть для виробництва в космосі.

Компанія планує співпрацювати зі стартапом Sierra Space, щоб реалізувати космічну станцію, а Boeing планує розробити дослідницький модуль на станції, хоча немає жодних гарантій, що компанії зможуть це зробити.

NASA готується до запуску лазерного інтернету з космосу.

Ілон Маск може стати першим трильйонером світу, яка компанія наближає його до такого успіху.

Україна разом з Канадою будуть будувати космодром.