Володимир Зеленський записав відеозвернення, прореагувавши на замах свого помічника та друга

22 вересня, автомобіль у якому їхав помічник президента Сергій Шефір, обстріляли невідомі. Подія сталася у селі Лісники Київської області. В офісі президента прокоментували інцидент, а Володимир Зеленський записав відеозвернення, розміщене на офіційній сторінці офісу президента у Facebook.

У відео він заявив, що наразі невідомо хто стоїть за цим. Також він підкреслив що "передавати привіт пострілами з лісу є слабкістю" і все ж пообіцяв, що відповідь буде сильною.

Зеленський зазначив, що інцидент не вплине на курс його команди. Напрямком якого є боротьба з криміналітетом, великими фінансовими групами та виводом економіки з тіні. "Залякати не вдалося", - зазначив Зеленський у twitter.

Наразі Зеленський знаходиться в США та вже виступив на загальних дебатах на 76 сесії Асамблеї ООН. Він розповів про замах на свого першого помічника на Асамблеї. Зеленський наголосив, що пов'язує замах на свого помічника, з реформами які проводить його команда. "12 пострілів, три влучили у водія. Ось вам ціна змін у державі, ось вам ціна реформ", - сказав глава держави.

Сам Шафір на пресконференції, на якій були присутні голова МВС Денис Монастирський та радник голови Офісу президента Михайло Подоляк, заявив, що він бачить одну ціль замаху, і це не він, а Володимир Зеленський.

Голова Нацполіції Ігор Клименко згадав про три версії події, це діяльність потерпілого, тиск на вище керівництво держави, та для дестабілізації політичної ситуації в Україні.

У Мережі подія викликала чимало обговорень. Відомий публіцист Олег Сенцов зазначив, що подія заставила задуматися, чи завершилися в Україні часи 90-х. "Після сьогоднішнього замаху на Шефіра важко повірити, що 90-ті роки в нас вже закінчились", - написав Сенцов.

Раніше стало відомо, що Зеленський перебуваючи у США, пообіцяв подвійне громадянство українцям Америки.

В Україні створили нове відомство – БЕБ, яке відповідатиме за економічну безпеку.

В Мінфіні зменшили видатки на соціальну сферу у проєкті бюджету на 2022 рік, сподіваючись на кредит від МВФ.