За відсутність "ковідних сертифікатів" у подорожуючих відтепер будуть нести відповідальність не перевізники, а самі українці

Уряд вніс корективи у постанову, згідно з якою внутрішньоукраїнські автобусні перевезення мають здійснюватися лише за наявності сертифіката про вакцинацію від COVID-19 або ПЦР-тесту з негативним результатом: так, якщо з 21 жовтня за наявність в салоні автобуса пасажирів, які не отримали хоча б одну дозу вакцини, ніс відповідальність перевізник, тепер штрафуватимуть самого пасажира, повідомили в Міністерстві охорони здоров'я.

"Зміни передбачають, що під час поїздок автомобільним транспортом між регіонами відповідальність за наявність таких документів покладається на пасажирів", - зазначили в МОЗ.

При цьому штрафи за порушення передбачаються досить високі: від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 17 000 до 34 000 гривень. Втім, ця норма не розповсюджується на неповнолітніх. Дозволені і автомобільні перевезення без наявності "ковідного сертифіката", але за умови, якщо кількість пасажирів не перевищує п'яти осіб (більша кількість людей в салоні дозволяється в тому випадку, якщо всі вони є членами однієї сім'ї).

Відзначимо, що попереднє рішення уряду, яке стосувалося заборони поїздок між "жовтими", "помаранчевими" та "червоними" карантинними зонами лише за наявності посвідчення про проходження повного курсу вакцинації: для внутрішньоукраїнських перевезень тепер достатньо однієї дози препарату.

Зараз в Україні в "червоній" карантинній зоні перебувають вже вісім областей: Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Одеська, Херсонська, Харківська, Миколаївська та Сумська.До максимального рівня епіднебезпеки наближаються і чимало інших регіонів України: у помаранчевій зоні зараз перебувають Київ та ще 12 областей. Найбільші шанси опинитись у червоній зоні мають три з них — Львівська, Житомирська та Луганська області.

Нагадаємо, постанова Кабміну, яка дозволяє внутрішньоукраїнські перевезення лише за наявності сертифіката про вакцинацію, набрала чинності 21 жовтня.

Нагадаємо, українці, які не отримали жодної вакцини від COVID-19 та повертаються з-за кордону, повинні будуть встановити мобільний додаток "Вдома" на 72 години.

Нагадаємо, в Міністерстві охорони здоров'я розглядають можливість введення примусової вакцинації.