На базі навчального центру "Десна" зенітники тренуються за допомогою сучасного мультимедійного комплексу вітчизняного виробництва

Військові навчання артилеристів, які не залежать від пори року та погодних умов, проходять в комфортному приміщені та ще й не потребують витрати боєприпасів - саме так за допомогою мультимедійного комплексу тренуються військові ЗСУ на базі 169-го навчального центру "Десна" в Чернігівській області. Мова йде про розробку КБ "Логіка", яка являє собою комп’ютерно-механічний навчальний засіб, до якого входять електронне та комп'ютерне обладнання, імітатори біноклю та прицілів (аналогічних прицілам на зенітній установці ЗУ-23-2), сферичний проєкційний екран та комп’ютерне обладнання, повідомляє АрміяInform.

Мультимедійний комплекс дозволяє курсантам "знищувати" як сухопутні, так і повітряні цілі, причому він повністю імітує зенітну установку ЗУ-23-2 для тренування обслуги. Стрільби ведуться 23-міліміметровими імітаційними патронами, а за навчаннями наглядає інструктор, який визначає цілі, що підлягають знищенню, та оцінює те, як впорались із завданням курсанти.

Наразі аналогів згаданому мультимедійному комплексу в Україні немає, проте схожих комп'ютерних тренажерів, які дозволяють курсантам проходити підготовку за межами полігонів, в "Десні" вистачає. Зокрема, навчальний центр має в активі тренажери бойових машин - танків, бронетранспортерів та засобів ППО, а також тренажер піхотного відділення, який дозволяє відпрацювати у віртуальній реальності взаємодію між бронетехнікою та піхотою.

Варто відзначити, що мультимедійні навчальні комплекси для військових ні в якому разі не можна порівнювати з комп'ютерними іграми: оскільки під час тренувань роль супротивника беруть на себе самі курсанти, передбачити (на відміну від ігрових алгоритмів) їх дії неможливо, що дозволяє відігрувати великий спектр ситуацій, можливих у справжньому бою. До речі, саме цей фактор робить навчання за допомогою тренажерів набагато ефективнішими, ніж навчання на полігоні.

Примітно, що подібним чином зараз тренується більшість сучасних армій світу - зокрема, навчанню за допомогою віртуальних технологій приділяють особливу увагу армії країн-членів НАТО.

Нагадаємо, в Україні триває процес переозброєння Національної гвардії, метою якого має стати повна відмова від автоматів та гвинтівок радянського зразка.

Нагадаємо, в США випробують український танк "Оплот".

Нагадаємо, Міністерство оборони України показало нові сучасні розробки для армії.