Ряд облгазів з нового, 2022 року, планує підвищити ціни на доставку блакитного палива споживачам

Попри вересневі заяви голови уряду Дениса Шмигаля, газ в Україні протягом прийдешнього опалювального сезону все-таки може серйозно зрости в ціні - це станеться коштом плати за доставку і розподілення, яку вже з 1 січня 2022 року збираються в 4 рази підняти одразу декілька облгазів. Наразі, мова йде про "Луганськгаз", "Уманьгаз", "Одесагаз", "Київгаз" та "Київоблгаз", повідомляє видання Кosatka.media.

Намір переглянути ціну, піднявши абонплату з, в середньому, 1,5-1,7 гривні до майже 9 гривень постачальники пояснюють зростанням зарплат і витрат. При цьому для кожного домогосподарства вартість доставки буде розраховуватись індивідуально - в залежності від обсягів газу, які були використані протягом року (з жовтня по жовтень). Формула цього розрахунку наступна: загальна використана за рік кількість кубометрів ділиться на 12, після чого до цієї суми додається, власне, сама абонплата. Нюанс - плата за доставку нараховуватиметься споживачеві навіть в тому випадку, якщо він не користувався газом протягом певного часу.

Інфографіка: kosatka.media

Нові ціни на доставку газу ще не затверджені - цьому передуватиме попередній розгляд проєкту у Нацкомісії з державного регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Остання має оцінити їх аргументованість перш ніж дати "добро" на таке підвищення.

"Перший момент, який може впливати на зростання тарифу – це заниження обсягів газу, які розподіляє оператор ГРМ. Витрати на розподіл формуються за принципом "витрати+". Тобто, беруться всі витрати, діляться на обсяг і встановлюється тариф...Це питання буде перевірятися...Друга складова – це технологічні втрати на транспортування газу (ВТВ). Чому може бути суттєве зростання? Минулого року вартість газу в структурі тарифу була 5600 грн/тис. м3. Це була середньорічна ціна, яка була розрахована на цілий рік. Відповідно, зараз вартість газу для населення складає 7 грн з копійками (без ПДВ). І, за попередніми даними, Нафтогаз також гарантував облгазам ціни на газ на ВТВ. Яку ціну газу вони заклали на ВТВ, не зрозуміло. Бо в розрахунках цифри не видно. Можливо, вони заклали її в ринкових цінах. Це питання теж буде підлягати коригуванню", – пояснила, як відбуватиметься розгляд проекту підвищення абонплати членкиня НКРЕП Ольга Бабій.

Нагадаємо, Кабмін збирається утримати тарифи на тепло від зростання за допомогою субвенції місцевим громадам в розмірі 11 мільярдів гривень.

Нагадаємо, в Україні 50 великих компаній ТКЕ не підписали з "Нафтогазом" контракт на постачання газу.

Нагадаємо, на українців, яким доведеться скористатися послугами "постачальника останньої надії", в жовтні чекають високі тарифи на газ.