Кількість хворих та померлих від коронавірусу в Україні б’є рекордні показники, кому загрожує локдаун

Секретар РНБО Олексій Данілов повідомив, що локдаун в Україні оголошено не буде, наразі карантинні обмеження будуть застосовуватися регіонально. З 25 жовтня жорсткі карантинні заходи почали діяти у 9 регіонах країни. На думку економіста Олексія Куща, посилені заходи можуть стати причиною масових звільнень.

Свої висновки Кущ доводить досить логічними висновками про те, що на фоні великих цін на газ, та карантинних обмежень підприємства в Україні на 90% стають збитковими.

Фінансовий аналітик зазначає, що першими зазнають нищівних втрат сфери послуг, обслуговування, розваг та туризму, особливо у транспортній сфері.

На думку Олексія, обмеження підприємництва веде за собою до зниження споживчої активності, які не можуть витрачати кошти, адже треба задовольняти спочатку основні потреби.

Найбільш критичними на думку аналітика є становище у офіціантів та продавців. Попри те, що ймовірно масових звільнень не буде, значній частині громадян залучений у цій сфері прийдеться шукати нову роботу.

Також непереливки буде тим, хто влаштувався працювати тимчасово та на сезонні роботи, або тим, хто почав працювати нещодавно. На думку Куща таких робітників можуть скоротити в першу чергу.

Проте цього разу влада дала можливість застосувати модель адаптивного карантину. Масових звільнень можна не допустити якщо дотримуватися вимог Кабміна.

Нагадаємо, що у «червоних»зонах можна продовжувати працювати тим закладам, у яких персонал та відвідувачі щеплені на 100%.

Йдеться про ресторани, кафе, ТРЦ, заклади освіти, громадський транспорт, фітнес-центри, хостели, кінотеатри.

У разі відмови працівника від вакцинації без об'єктивних причин, згідно з постановою МОЗ, роботодавець має право його звільнити.

Цікаво, що у Центрах зайнятості виплати почали отримувати лише за серпень.

Олексій Кущ впевнений, що цієї зими українцям знову прийдеться не легко, адже у разі нового "локдауну" робітникам можуть знижувати зарплати. На думку Куща процентів на 2-3 знизиться заробітна платня у середньостатистичного українця.

Нагадаємо, щодня з’являються нові дані про рівні захворюваності та нові регіони які "червоніють". Наразі відомо, що 7 областей вже знаходяться у "червоному" регіоні, це Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Одеська, Сумська, Херсонська та Чернігівська, та з завтрашнього дня ще дві області Рівненська та Миколаївська впровадять посилені карантинні заходи.

Голова РНБО, Олексій Данілов, відповідаючи на запитання журналістів розповів, що світові аналітики вважають, що з настанням наступного літа коронавірусна загроза остаточно мине. Він зазначив.

"Світ вважає, що загроза COVID-19 закінчиться ближче до наступного літа. Є питання, які штами з'являтимуться, і як це все відбуватиметься".

Кому з українців збільшать субсидії і на скільки.

Українців не пускають в автобуси та поїзди без сертифіакатів.

Що таке жовтий та зелений COVID-сертифікат, яка різниця між українськими та міжнародними документами.