ДП "Антонов" обіцяє появу нової моделі літака з урахуванням досвіду Ан-70 та виконання "перспективного замовлення"

В ДП "Антонов" заявили про старт "великої роботи", яку підприємство отримає, виконуючи чинні замовлення на будівництво літаків на базі Ан-32П, Ан-38, а також створення нового літака з урахуванням досвіду Ан-70. Крім того, наразі підприємство виконує чинне замовлення на будівництво чотирьох транспортних літаків Ан-178. Про це під час зустрічі з колективом розповів генеральний директор підприємства Сергій Бичков, повідомляє видання "Факти".

"Нас чекає велика робота - виготовлення літаків Ан-178, перспективні замовлення на будівництво літаків на базі Ан-32П, Ан-38, створення нового літака з урахуванням досвіду Ан-70", - зазначив Бичков.

Примітно, що говорячи про "перспективні замовлення на Ан-32П", Сергій Бичков, очевидно, мав на увазі потенційну можливість контракту з Міністерством внутрішніх справ: зокрема, у вересні 2021 року новий очільник відомства Денис Монастирсткий говорив про намір замовити одразу 11 літаків цієї моделі для ДСНС. Втім, можливість укладання такого контракту досить сумнівна, оскільки за даними системи Prozorro, вартість одного літака (за цінами 2019 року, коли в МВС намірялися купити три Ан-32П) має сягати понад 500 мільйонів гривень. При цьому попередній очільник МВС Арсен Аваков заявляв, що МВС замовить 13 транспортників Ан-178, але відповідний контракт через скорочення бюджету так і не був укладений.

Варто також зауважити, що в серпні 2021 року гендиректор ДП "Антонов" згадував про можливість створення літаків легкої авіації на базі вантажно-пасажирських АН-28 і АН-38 та обіцяв появу нової моделі літака в найближчі декілька років.

Втім, на ДП "Антонов" вже "поклало око" Міністерство інфраструктури: у відомстві заговорили про можливість співпраці українського підприємства та однією з найбільших у світі авіабудівних компаній Airbus. При цьому співпраця має полягати в тому, що на потужностях "Антонова" пасажирські літаки іноземного виробництва будуть перепрофільовувати у вантажні.

Нагадаємо, авіаконцерн "Антонов" почав будувати літаки Ан-178 без російських деталей.

Нагадаємо, Мінінфраструктури створить центр модернізації літаків на потужностях ДП "Антонов".

Нагадаємо, Україна та Євросоюз уклали угоду про "відкрите небо", завдяки якій українські авіаперевізники зможуть безперешкодно літати в будь-які аеропорти країн ЄС.