Українців спонукатимуть економити комунальні послуги, впроваджуючи дані енергоефективності в нову форму платіжок

Такий коментар до закону "Про енергетичну ефективність" дала заступниця Міненерго Юлія Підкоморна. Повідомлення з коментарем було розміщено на сайті відомства.

На минулому тижні, 21 жовтня, 282 депутати проголосували "за" закон, який передбачає ефективніше використовувати енергоресурс країни.

У повідомленні йдеться, що завдяки прийнятому регулюванню у сфері енергоефективності, буде створено Нацплан дій, у якому перераховано перелік заходів з енергоефективності у виробництві, транспортуванні, передачі, розподілі та споживанні енергії з термінами їх виконання. Також має міститися інформація про фінансування та приблизний обсяг економічних ресурсів.

Розробники закону очікують, що завдяки документу можна буде значно покращити якість комунальних послуг та знизити витрати на теплопостачанні.

Окремим пунктом є зміна формату платіжок за комунальні послуги. Планується в платіжці надавати інформацію про поточний стан та можливості, які дозволять менше витрачати ресурси.

За словами Юлії Підкоморної, економія залежить від кожного громадянина. Тому в платіжці буде міститися додаткова інформація:

"Платіжка міститиме детальну інформацію щодо споживання, зокрема з порівнянням поточних показників з тогорічними, доступними енергоефективними програмами, якістю послуг з постачання природного газу та електричної енергії", - підкреслила Підкоморна.

Для великих підприємств також зобов’яжуть застосовувати енергоменеджмент або проводити раз на 4 роки перевіряти ефективність використовуваних ресурсів.

Такі нововведення мають оптимізувати витрати на споживання енергії та зрозуміти, які заходи необхідно впроваджувати для мінімізації витрат у майбутньому.

Це означатиме, що найбільші споживачі енергії в країні будуть оптимізувати витрати енергії.

Також законом запроваджується програма впровадження smart grid технологій на державному рівні.

"Завдяки новітнім технологіям можна зекономити витрати в електромережах. Це дозволить споживачам управляти власним попитом. У майбутньому будуть встановлюватися інтелектуальні системи обліку газу, електрики, тепла", - зазначили у відомстві.

Також буде встановлено мінімальні вимоги для енергоефективності, та органи влади зможуть купувати приміщення або орендувати їх лише у тих будинках, де витримані ці мінімальні вимоги. Це дасть змогу зекономити на витратах бюджетної сфери.

Органи влади зможуть орендувати або купувати приміщення в будинках, енергоефективність яких не нижча за мінімальні вимоги до енергетичної ефективності.

Цільовий показник щорічного скорочення споживання енергії закладений у документі становить не менше ніж 0,8% від загального обсягу постачання споживачам за рік.

Уперше в Україні вводиться відповідальність за порушення законодавства у сфері забезпечення енергоефективності.

Колишній заступник Міненерго, співавтор закону Олексій Рябчин, зазначив, що закон діє вже 10 років, з часу ухвалення 27 директиви ЄС.

"У нас є зобов'язання ухвалити цю рамкову директиву і, згідно з чинним законодавством, провести консультації з остаточної редакції з ЄС. Цікаво, що в самому ЄС, цю директиву кілька років тому оновили. Тому навіть цей ухвалений законопроєкт має скоро бути оновлений".

Чи будуть в Україні впроваджені віялові відключення електроенергії.

Через зростання ціни на газ Єврокомісія розробила план заходів щодо подолання енергетичної кризи

Ціни на газ в Європі зменшились, а газова криза послабилася.