У Мінсоцполітики збільшили соціальну норму споживання для виплат субсидіальної допомоги, хто і де отримає більше

Опалювальний сезон вже поступово розпочинається, адже температурні показники дедалі частіше нагадують про наближення зими. Отримувачам субсидій скоротили норму споживання після виходу України з небезпечної карантинної зони. Тепер деяким українцям цю норму знову збільшили, пишуть на сайті Мінсоцполітики.

Ситуація з карантинними заходами значно погіршилася, тому у соціальному відомстві оголосили про збільшення нарахувань тим українцям, які проживають у «червоних» зонах.

Зокрема це стосується кількості комунальних послуг, на які нараховують субсидію. Відомо, що з жовтня Україна мала перейти на нижчі нормативи, але ті регіони, які опинилися у «червоній» зоні зможуть отримувати субсидію вищу на 50%, за нормативами, які діяли минулого року. Людям, які отримують субсидії можна витратити в половину більше кіловатів світла, та кубів води та газу.

Решта регіонів будуть отримувати звичайну субсидію, тобто кількість отриманої субсидії буде менше на половину.

Варто зазначити, що у своєму коментарі Ірина Донець, начальник регіонального управляння соцзахисту населення, підкреслила, що збільшення нормативів відбудеться лише для електроенергії, водопостачання, водовідведення та газопостачання для плити та розподілу газу, але не на опалення.

"І на опалення в приватних будинках не було, і у централізованих будинках не було. Те, що тягнуло найбільш вагому частку оплати", - зазначає спеціаліст.

Це означає, що субсидії збільшиться не набагато, для середньої сім’ї складатимуть 150-300 грн.

В Мінсоцполітики показали які діють нормативи для розрахунку субсидії. Для холодної води 2 кубометри, для гарячої води 1,6 кубометра, у разі відсутності центральної подачі гарячої води, норматив складатиме 3,6 куба води.

Для газу в залежності які є газові прилади та чи під’єднане домогосподарство до центрального опалення, субсидіальна норма різна. Наприклад, якщо опалення централізоване плюс газова плита, норма споживання 3,3 куба на одну особу на місяць. Якщо централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача не має, а є газплита, то норма 5,4 куб. метра на одну особу на місяць. Якщо є плита і нагрівач - 10,5 куб. метра на одну особу на місяць.

На електроенергію норма становить 70 кіловатів електроенергії на домогосподарство.

Звертатися до органів соцзахисту, зауважують представники Мінсоцполітики не потрібно, адже такі нарахування будуть проводитися автоматично.

За даними заступника Міністра соціальної політики України Віталія Музиченка, в Україні станом на 22 жовтня нараховується понад 2,5 мільйони сімей, які отримують субсидії.

Боржники за комуналку зможуть оформити субсидію за однієї умови, що треба знати.

Володимир Зеленський збільшив держбюджет на 40 мільярдів, частина грошей піде на субсидії.

Спеціальні ціни на газ повинні знизити ризик енергетичної кризи в Україні