Карантин, дефіцит робочої сили та панічне накопичення товарів ритейлерами загнали світ у чергову кризу

Скасовування карантинного режиму в більшості країн світу призвела до того, що люди почали набагато активніше, ніж раніше, купувати різноманітні товари. Ринок відповів на зростання попиту - ритейлери (роздрібні торгівці) почали надміру активно замовляти товари у виробників. А от виробники і галузь логістики із таким викликом просто не впорались, через що у світі розгоряється так звана "криза постачання", повідомляє CNBC.

Зокрема, виробникам товарів не вистачає контейнерів, оскільки більша частина з них вже зайнята товарами та відправлена адресатам. Але останні, своєю чергою, не встигають впоратись з великим обсягами вантажу - так, в найбільших портах США (Лос-Анджелес та Лонг-Біч) для того, щоб розвантажити чергу з величезної кількості суден, вже працюють цілодобово. Втім, тут же постає нова проблема, адже розвантажити товар замало - його потрібно доставити замовникам, а робити це майже нікому: в США катастрофічно не вистачає водіїв-далекобійників.

Попереду різдвяні та новорічні свята, під час яких попит на товари традиційно зростає в рази, тож експерти попереджають - криза постачання лише поглибиться, і оренда контейнерів та зміна карти маршрутів доставлення, до яких вдаються в деяких компаніях, лише частково вирішує ситуацію.

Що буде далі? Прогноз, на жаль, невтішний: так, з огляду на обставини, що склалися, в Міжнародному валютному фонді вже знизили свій прогноз зростання світової економіки в 2021 році на 0,1% у порівнянні з липневим. Основною причиною цього у МВФ вважають "розрив у ланцюгах постачання" - проблему, яку, за оцінкою експертів, у короткі строки вирішити неможливо.

Наразі компанія RBC Elements, спираючись на дослідження свого аналітичного відділу, повідомляє, що 77% великих портів світового значення зіткнулися з "незвично довгими" термінами стоянки суден, а сама ситуація з постачання розвивається у "однозначно негативному" напрямі.

Нагадаємо, розрив між промисловою та споживчою інфляцією в Україні може призвести до скорочення виробництва та закриття підприємств.

Нагадаємо, через порушення ланцюгів постачання світ зіткнувся з дефіцитом найнеобхідніших товарів.

Нагадаємо, через брак нафти та газу в світі вирує "енергетична криза".