В Міноборони Литви заявили про те, що смартфони Xiaomi обладнані небезпечною функцією, якою можна керувати дистанційно

Смартфони Xiaomi Mi 10T можуть блокувати до 449 слів та виразів, причому така функція може бути активована в будь-який час. Список слів та виразів, які стосуються, переважно, релігії, політики та громадських течій (наприклад, "вільний Тибет" чи "незалежний Тайвань") постійно оновлюється. Дані про своєрідну "цензуру" в системних додатках та браузері Xiaomi Mi 10T опублікували в Міністерстві оборони Литви, повідомляє Reuters.

У відомстві наголосили, що згадана опція в смартфонах, призначених для продажу в країнах Європейського союзу, більшість часу перебуває "сплячому" режимі, але в будь-який час може бути активована. Крім того, литовські фахівці з кібербезпеки вирахували, що компанія збирає дані про використання телефонів, шифрує їх та відправляє на сервер, який розташований у Сингапурі.

У зв'язку з цим в Міноборони Литви закликали користувачів смартфонів Xiaomi Mi 10T якомога швидше позбутися гаджетів та не купувати нові.

Своєю чергою компанія Xiaomi (яка займає, до слова, друге місце у світі за обсягом проданих смартфонів, поступаючись тільки Samsung) заперечила звинувачення в цензурі. В коментарі пресслужби Xiaomi зазначається, що компанія не обмежує і не блокує особисте використання смартфонів їхніми власниками - зокрема, йдеться про виклики, зв'язок та перегляд вебсторінок.

Варто відзначити, що останнім часом відносини між Литвою та Китаєм значно погіршилися через те, що у Вільнюсі нещодавно відкрилася місія, яка має назву Представництво Тайваню. Нагадаємо, що з 1949 року Китай вважає Тайвань власною територією та не визнає незалежність острову.

Нагадаємо, вчені з Університету Citizen Lab виявили новий вірус, який атакує iPhone.