Розмір штрафів в Україні зміниться, оскільки в уряді планують "відв'язати" його від прожиткового мінімуму

Міністерство соціальної політики та Кабінет міністрів ухвалили законопроєкт, згідно з яким від розміру прожиткового мінімуму в Україні має залежати лише розмір пенсій та мінімальної зарплати. На розмір штрафів та інших відрахувань прожитковий мінімум впливати не має, повідомила в коментарі каналу "Дом" голова Мінсоцполітики Марина Лазебна.

"Вирішили залишити цю прив'язку у формуванні основних нарахувань, визначених Конституцією: тільки пенсія, тільки мінімальна зарплата", - зазначила Лазебна.

Що стосується штрафів, то їх в Мінсоцполітики планують відпустити "у вільне плавання" - відповідні законопроєкти, розроблені за участі експертів, наразі чекають на розгляд у Верховній Раді.

"Вийшло 4 законопроєкти. Один про методологію, другий про відв'язання, далі — про базові величини для штрафів і для соціальних виплат, доплат. Ми це все прописали", — повідомила Лазебна.

При цьому, за словами міністра, прожитковий мінімум має бути збільшено до "реальних" розмірів - тобто, до таких, щоб людина могла забезпечити собі гідне існування. Таким чином, суму прожиткового мінімуму в уряді планують збільшити понад норму, закладену у держбюджет.

Відзначимо, що з 1 липня в Україні загальний показник прожиткового мінімуму становить 2294 грн, але вже з 1 грудня він зросте до 2393 грн. Втім, в залежності від категорії громадян, прожитковий мінімум відрізняється: так, для дітей віком до 6 років він становить 2013 гривень, для дітей віком від 6 до 18 років - 2510, для працездатних осіб - 2379 гривень, і для осіб, які втратили працездатність - 1854 гривні.

Втім, за оцінкою Міністерства фінансів, для того, щоб підняти прожитковий мінімум в законі про бюджет до його фактичного рівня, протягом наступних кількох років державі потрібно буде збільшити видатки на 250 мільярдів гривень. Водночас в проєкті держбюджету на 2022 рік передбачено несуттєве збільшення прожиткового мінімуму: так, з 1 січня 2022 року він становитиме 2393 гривні, з 1 липня - 2508 гривень, з 1 грудня - 2589 гривень.

Нагадаємо, українцям пропонують стати "сповіщувачами" та повідомляти поліцію про помічені порушення ПДР за грошову винагороду.

Нагадаємо, в 2022 році через прив'язку пенсійного віку до страхового стажу на пенсію не зможуть вийти багато 60-річних українців.

Нагадаємо, в уряді пояснили, чому в Україні малі пенсії та констатували невтішні перспективи.