В Україні триває процес переозброєння Національної гвардії, метою якого має стати повна відмова від автоматів та гвинтівок радянського зразка

Національну гвардію поступово переозброюють, завдяки чому АК (автомат Калашнікова) та СГД (снайперська гвинтівка Драгунова), які дістались українським військовим "у спадок" від радянської армії, поступово витісняються сучасними штурмовими гвинтівками UAR-15 та снайперськими гвинтівками UAR-10. Зокрема, на UAR-10 вже встигли повністю перейти у Бригаді швидкого реагування НГУ.

"Снайперська гвинтівка Драгунова - це непогана зброя… але тільки якщо немає іншої альтернативи! В Бригаді швидкого реагування така альтернатива є: усі наші снайпери працюють з гвинтівкою UAR-10, точнішою та досконалішою", - повідомили в пресслужбі Бригади швидкого реагування НГУ.

Фото: facebook.com/RapidReactionBrigade

За словами заступника директора департаменту логістики головного управління НГУ полковника Сергій Гриценко, перший етап переоснащення сучасним стрілецьким озброєнням військових частин вже завершено.

Фото: facebook.com/RapidReactionBrigade

"Загони спеціального призначення замість автоматів Калашникова радянського виробництва використовують сучасні гвинтівки UAR-15 калібру 5,56. Снайпера замість застарілих СВД використовують снайперські гвинтівки UAR-10 українського виробництва...Ми переоснащуємось відповідно до стандартів НАТО", - повідомив Сергій Гриценко.

Також у планах Національної гвардії – забезпечити новітньою технікою та зброєю усі військові частини оперативного призначення.

Фото: facebook.com/RapidReactionBrigade

Довідково: снайперська напівавтоматична самозарядна гвинтівка UAR-10 (або Зброяр Z-10) офіційно взята на озброєння ЗСУ в 2018 році. Її можна вважати аналогом американської автоматичної гвинтівки АR-10, хоча українська розробка має низку відмінностей. Зокрема, в UAR-10 є постійне з'єднання руків'я зведення з рамою затвора, що дозволяє як витягнути застряглий набій, так і здійснити ручне досилання. Прицільна дальність ураження — до 1200 метрів, калібр — 7,62 мм. Її вага становить 5 кг, а довжина (залежно від приклада) — від 103 до 124 см. Виробляє UAR-10 українське ТОВ "Зброяр" - приватна компанія, яка спеціалізується на високоточній спортивно-мисливській зброї.

Нагадаємо, ДП "Антонов" збирається дослідити здатність літаків АН-178 сідати на воду у разі аварійної ситуації.

Нагадаємо, в США випробують український танк "Оплот".

Нагадаємо, Міністерство оборони України показало нові сучасні розробки для армії.