Інноваційні антикоронавірусні препарати з США в Україні не призначаються пацієнтам через відсутність відповідного законодавства

В лікарнях всіх 24-х областей України вже понад місяць наявні американські інноваційні препарати для лікування COVID-19, проте пацієнтам їх не призначають через відсутність відповідного рішення на законодавчому рівні. Про це голова профільного парламентського комітету Михайло Радуцький заявив в ефірі програми "Право на владу".

"Нам треба терміново прийняти закон про екстрене використання цих ліків. Ліки доставлені в регіони, але ми повинні прийняти законопроєкт, який дозволить їх використовувати", - зазначив Радуцький.

За словами Радуцького, Верховна Рада має ухвалити рішення, подібне тому, яке парламент ухвалив в січні 2021 року: тоді мова йшла про реєстрацію в Україні вакцин Pfizer-BioNTech, Oxford/AstraZeneca, Sinovac Biotech та інших.

Варто зауважити, що мова йде про антикоронавірусні препарати "Бамланівімаб" (Bamlanivimab) та "Етесевімаб" (Etesevimab), які були передані Україні американською благодійною організацією Direct Relief ще у вересні у кількості 20 і 40 тисяч флаконів відповідно. Обидва препарати призначаються пацієнтам з COVID-19 в тому випадку, коли хвороба ризикує перейти у важку форму.

Механізм дії обох препаратів наступний: ліки здатні зв'язуватися зі спайковими білками вірусу, тим самим запобігаючи його розмноженню та проникненню у клітини організму. При цьому в США препарат "Бамланівімаб" схвалили ще в листопаді 2020 року.

Примітно, що роботи по створенню ефективних препаратів для лікування коронавірусної пневмонії повним ходом йдуть в усьому світі - наразі відомо про 31 препарат, який розробляють різні фармацевтичні компанії. Взяти участь в клінічних дослідженнях одного з таких препаратів - за власним вибором - можуть ті українці, які наразі хворіють на COVID-19.

Зробити це можна долучившись до випробувань та обравши той чи інший препарат зі списку, опублікованому на сайті Державного експертного центру. Там же розміщена спеціальна форма, в якій вказано місце проведення дослідження, його назва, країна-організатор, перелік лікарських засобів та їх дозування.

Нагадаємо, українці, які не отримали жодної вакцини від COVID-19 та повертаються з-за кордону, повинні будуть встановити мобільний додаток "Вдома" на 72 години:

Нагадаємо, постанова Кабміну, яка дозволяє внутрішньоукраїнські перевезення лише за наявності сертифіката про вакцинацію, набрала чинності 21 жовтня.

Нагадаємо, через сплеск захворюваності на COVID-19 Україна ризикує "вилетіти" з європейського списку країн, безпечних для відвідування.