Голова корпорації Facebook Марк Цукерберг став відповідачем у справі про витік особистих даних із соцмережі, який стався ще у 2018 році

Голова корпорації Facebook Марк Цукерберг став фігурантом судового позову у справі Cambridge Analytica, пов'язаного із захистом особистих даних жителів округу Колумбія (США, Вашингтон) та мільйонів жителів США. Зокрема, генеральний прокурор округу Колумбія Карл Расін, який став позивачем у даній справі, вважає, що саме Цукерберг несе відповідальність за ухвалення рішень, пов'язаних із нездатністю Facebook захистити дані користувачів соцмережі.

"Я щойно додав Марка Цукерберга як відповідача у моєму позові проти Facebook. Наше поточне розслідування показало, що він особисто брав участь в ухваленні рішень, пов'язаних з Cambridge Analytica, а також нездатністю Facebook захищати дані користувачів", - заявив Расін у Twitter.

При цьому Расін нагадав, що сам позов був сформований ще у 2018 році: за цей час було проведено повноцінне розслідування, яке встановило причетність Цукерберга до даної справи. Наразі, за словами генпрокурора, в рамках судового процесу уже розглянуто сотні тисяч сторінок документів.

" Ми дуже серйозно ставимося до свого зобов’язання розслідувати правопорушення, і Facebook також має серйозно ставитися до своєї відповідальності щодо захисту користувачів", - додав генеральний прокурор.

Варто зауважити, що у Facebook ці звинувачення на адресу компанії та її власника відкидають. Зокрема, представник компанії Енді Стоун назвав їх "безпідставними" - як у 2018-му, так і у 2021-му роках.

Примітно, що у випадку доведення звинувачень у суді, Facebook та Маркові Цукербергу особисто доведеться виплатити штраф та відшкодувати моральні збитки мільйонам потерпілих

Довідково: скандал, пов'язаний із компанією Cambridge Analytica виник у березні 2018 року. Тоді компанію, яка займається аналізом даних та, на той момент, співпрацювала із Facebook, звинуватили у тому, що вона незаконно отримала доступ до особистих даних понад 87 мільйонів користувачів соцмережі. Гостроти ситуації додало те, що ці дані ймовірно були використані для впливу на хід виборчої кампанії в США у 2016 році та референдуму про вихід Великої Британії з Євросоюзу.

Нагадаємо, для створення власного метавсесвіту Facebook знадобляться 10 тисяч співробітників з Європи.

Нагадаємо, Facebook розширить систему 2Africa та з'єднає підводним інтернет-кабелем Європу, Азію та Африку.

Нагадаємо, Facebook та Ray-Ban створили "розумні" сонцезахисні окуляри, які занепокоїли правозахисників.