Дмитро Кулеба, глава МЗС, розповів про стратегію у відносинах нашої держави з ЄС і сусідами

Промову Дмитра Кулеби оприлюднила "Європейська правда". А зустріч, на якій виступив глава МЗС відбулася в Києві 21 жовтня на "форумі асоціацій". Були присутні чиновники та представники країн "Асоційованого тріо", України, Грузії та Молдови.

За словами Дмитра Кулеби, за два роки, відколи Асоціація збиралася вперше, відбулося чимало змін. Були сформовані нові зв'язки, альянси, розроблені нові стратегії і підходи у зовнішній політиці. Це все сприяло євроінтеграції України.

"Східне партнерство" і весь "пострадянський простір" вже не ті, яким були раніше – і це вже доконаний факт", - зазначив Кулеба, підкреслюючи, що в світі відбуваються зміни.

На думку глави українського МЗС, такого поняття як пострадянський простір вже не існує, адже країни стали досить довгий період розвиватися за різними траєкторіями.

Він також зазначив, що в цей час для змін змінюються не тільки альянси, однак у всьому можна знайти і позитивні можливості.

Що стосується України, то за останні два роки Україна отримала статус Партнера з розширеними можливостями НАТО. Крім того, було створено три нових регіональних альянси: "Люблінський трикутник" з Польщею і Литвою, "асоційоване тріо" з Грузією і Молдовою, "Квадригу" з Туреччиною, "Кримську платформу" з 46 державами та міжнародними організаціями.

Також Україна підписала чотири декларації про визнання європейської перспективи з країнами-членами ЄС, а в перспективі ще три декларації.

Також у своїй промові Кулеба заявив, що Україна нещодавно схвалила стратегію зовнішньої політики.

"Додаткові гнучкі регіональні альянси-це новий тренд у міжнародних відносинах. А Україна з "Люблінським трикутником"," асоційованим тріо"," квадригою "і" Кримською платформою" не просто наслідує тренд – ці альянси значно ефективніші, ніж традиційні старі, тому що вони об'єднують країн-однодумців навколо дуже практичних завдань і кроків у їхньому регіоні", - підкреслив міністр.

Кулеба розповів, що 12 жовтня, Україна приймала 23-й саміт з ЄС, де було укладено угоду з "асоційованим тріо".

Про цілі Угоди про асоціацію

Глава українського МЗС зазначив, що представники ЄС спільно з українцями розробляють плани щодо втілення амбітних планів інтеграції, і посилення потенціалу асоціації.

"Україна йде пліч-о-пліч з Євросоюзом в міжнародній і політиці безпеки, залишається надійним партнером ЄС на міжнародних майданчиках, робить важливий внесок у безпеку Європи", - зазначив Кулеба.

Він також розповів про вже зроблені кроки в торгових відносинах. Наступний важливий крок-Угода про оцінку відповідності та прийнятності промислових товарів (Угода АСАА), що створить нові можливості для наших підприємців.

Кулеба розповів наступні кроки для співпраці з ЄС. Це підтримка напрямків розвитку щодо "зеленого курсу", цифровізації та Енергетичного союзу.

"ЄС визначив Україну як пріоритетного партнера в поставках цього нового енергоресурсу європейським споживачам. У нас є відповідні ресурси, політична воля і амбіції перетворити Україну на ключового постачальника "зеленого" водню в ЄС".

Також було порушено питання про експертні постачання "зеленого водню".

Наступний етап розширення ЄС буде називатися "Асоційоване тріо"

Дмитро Кулеба розповів, що з новою хвилею розширення Україна очікує, що ЄС надасть Україні європейські перспективи.

У своєму виступі глава МЗС оприлюднив своє бачення "плюсів", що отримає ЄС у співпраці з Україною.

Європейська перспектива посилить стабільність у Східній Європі. Також покладе край нападкам Кремля змінити європейський вибір українців.

Під час саміту Євросоюз тонко натякнув Україні на недоліки "Антиолігархічного Закону"

Україна підписала з ЄС авіабезвіз, відкрили рідкісні напрямки, куди можна дешево полетіти

Завдяки сприятливим погодним ціни на газ в Європі зменшилися.