Послуги зв'язку та якість послуг провайдерів в Україні хочуть покращити за допомогою створення спеціального контролюючого органу

Нацкомісію регулювання у сфері зв'язку та інформатизації в Україні хочуть замінити новим регулятором, який візьме на себе обов'язки здійснення контролю за якістю надання послуг зв'язку та інтернету. Відповідний законопроєкт під назвою "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку" у першому читанні вже встигли підтримати депутати Верховної Ради.

Передбачається, що новий регулятор стежитиме за якістю надання електронних послуг та розбиратиме суперечки між споживачами та операторами і провайдерами. Крім того, новий орган зобов'яжуть врешті-решт, звернути увагу на ті населені пункти, які досі не мають доступу до мобільного зв'язку та інтернету та забезпечити їм надання відповідних послуг.

В Міністерстві цифрової трансформації при цьому зазначають, що чинна НКРЗІ не відповідає прийнятим в ЄС стандартам у даній сфері: натомість, новий регулятор повністю задовольнятиме Європу та сприятиме отриманню Україною так званого "цифрового безвізу".

"Це створить передумови для входження України в Єдиний європейський цифровий ринок, оскільки сфера електронних комунікацій є основою для розвитку цифрових послуг", — вважають у міністерстві.

Водночас впровадження нового регулятора вщент розкритикував Офіс ефективного регулювання (експертно-аналітичний центр, створений за ініціативи Мінекономіки). В BRDO наполягають на тому, що законопроєкт суперечить нормам Конституції і не тільки не наближає "цифровий безвіз", а навпаки, може стати на заваді його отриманню.

Свою позицію в BRDO пояснюють тим, що Експертну раду з питань цифровізації, яка впливає на призначення та звільнення членів регулятора, має створювати президент, який, згідно знов-таки Конституції, не має таких повноважень.

"Відповідно, ні про яку політичну незалежність та неупередженість регуляторного органу мови йти не може, що ставить під загрозу саму можливість інтеграції України в цифровий ринок ЄС" – заявили в BRDO.

Виходячи з цього, в BRDO вже звернулися у Комітет Верховної Ради з питань цифрової трансформації з вимогою доопрацювати законопроєкт та запропонували свої консультативні послуги.

Нагадаємо, "енергетичний безвіз" з ЄС, за підрахунками Світового банку, приноситиме Україні 1,5 мільярда доларів щорічно.

Нагадаємо, Україна та Євросоюз уклали угоду про "відкрите небо", завдяки якій українські авіаперевізники зможуть безперешкодно літати в будь-які аеропорти країн ЄС.

Нагадаємо, в Міністерстві внутрішніх справ з'явиться нова структура - Офіс з питань бізнесу, який опікуватиметься питаннями захисту підприємців.