В Україні триває вакцинація, проте ситуація з COVID-19 набуває катастрофічних рис, через ріст захворюваності

На думку головного санітарного лікаря Ігоря Кузіна, українці будуть змушені вакцинуватися не один раз, адже дія вакцини короткотермінова, а імунітет до COVID-19 з часом слабшає навіть після двох доз вакцини.

Про це Ігор Кузін розповів на телеканалі Рада під час свого інтерв’ю.

Станом на 22 жовтня за даними Служби безпеки України, на коронавірус захворіло 2 725 385 українців. За добу виявлено 23 785 інфікованих. На думку Кузіна, імунітет, який дає вакцина не діє на довгий період, саме тому, серед хворих зустрічаються ті, хто отримав повний курс вакцинації.

За словами головного санлікаря країни вже починаючи з 2022 року МОЗ буде пропонувати українцям вакцинуватися повторно, а декому - бустерно. Це означає що громадяни, які вже щепилися два дозами зможуть отримати третю, а за бажанням і четверту дозу від COVID-19.

"Варіант із бустерним щепленням зараз розглядають для людей із хронічними захворюваннями, чий імунітет ослаблений. Для інших людей такий варіант у МОЗ не розглядають", - запевнив Кузін.

Сьогодні мова йде про те, щоб зробити вакцинацію від коронавірусу щорічною процедурою. Але наразі мова йде лише про наступний рік:

"Ми плануємо використовувати повний курс ревакцинації в наступному році. Тобто людина, яка отримала дві дози у 2021 році, повинна отримати такі ж дві дози у 2022 році", — заявив Кузін.

Імунітет до коронавірусу не постійний, і через деякий час він стає все меншим і меншим. Тому ті люди, які пройшли повний курс щеплення, повинні пройти повторне щеплення, щоб відновити імунну відповідь.

Серед українців триває протистояння, між тими, хто підтримує вакцинацію та тими, хто відверто побоюється її. Дехто, серед тих, хто не спішить до пунктів вакцинації пояснюють своє рішення тим, що дія вакцини короткотривала.

Проте тих, хто хоче зберегти здоров’я в період пандемії також досить багато. За даними МОЗ лише за добу 21 жовтня було щеплено 270 тисяч українців. Одну дозу отримали 184 107 людей, повністю імунізовані - 85 559 людей.

Влада постійно закликає громадян приєднуватися до вакцинації. На сторінці МОЗ були оприлюднені дані французького дослідження, яке констатувало, що вакцинація від коронавірусної інфекції знижує ризик госпіталізації та смерті на 90%.

За словами очільника МОЗ Віктора Ляшко, в Україні наразі працює понад 3 тисячі пунктів щеплень та 400 центрів масової вакцинації. Від початку кампанії з вакцинації проведено 15 386 831 щеплення. Вакциновано – 8 557 659 осіб, з них отримали першу дозу – 8 557 657 людей, завершили вакцинацію – 6 829 174 особи.

https://www.youtube.com/watch?v=KK_s7TkbUsU

Незабаром сертифікатів про те, що людина зробила щеплення стане більше, вони відрізнятимуться за кольором.

Через сплеск захворюваності на COVID-19 Україна ризикує "вилетіти" зі списку безпечних для відвідування країн ЄС.

Українців, які побували за кордоном, зобов'яжуть встановлювати додаток «Вдома».