В НАТО узгодили конфіденційну стратегію, згідно з якою в найближчі роки Альянс збирається стримувати Росію одразу на кількох фронтах

Міністри оборони країн-членів НАТО узгодили нову стратегію дій, спрямованих на захист від потенційного нападу Росії, яку в Альянсі вважають однією з найбільших загроз на рівні з Китаєм. Про це після зустрічі міністрів оборони країн НАТО оголосив генсек Альянсу Єнс Столтенберг, повідомляє видання Європейська правда.

За словами Столтенберга, в Альянсі не збираються наслідувати дестабілізаційну поведінку, яку останнім часом демонструє Росія, та не будуть розміщувати додаткову ядерну зброю в Європі. Втім, готовність НАТО відповісти на будь-яку загрозу має забезпечувати щойно узгоджена стратегія.

"Ми імплементуємо геополітично і військово збалансовані заходи, щоб дати відповідь на ці загрози", - сказав генсек НАТО.

Не дивлячись на те, що сам зміст документу конфіденційний, дещо про майбутні плани Альянсу стало відомо учасників зустрічі. Зокрема, в НАТО готуватимуться до будь-якої синхронної атаки в регіонах Балтійського та Чорного морів, яка може включати застосування ядерної зброї, злам комп’ютерних мереж, а також атаки в космосі.

Попри все, офіційні особи НАТО не вважають, що агресія з боку Росії неминуча: в Альянсі визнають, що відносини між Росією та Альянсом погіршилися та "досягли нової найнижчої точки з часів холодної війни", але сподіваються на поновлення конструктивного діалогу.

Крім того, в НАТО відповіли на слова президента РФ Володимира Путіна, який назвав членство України в Альянсі "найгіршим сценарієм", який змусить Росію вжити заходів у відповідь. За словами Столтенберга, в даному питанні Росія не має права голосу, оскільки вирішувати його буде сама Україна та країни-члени Альянсу.

"Це справа України та 30 країн НАТО - вирішувати, коли Україна буде готовою приєднатися до Альянсу. Росія не має жодного права втручатися або мати слово у цьому процесі. Тому що Україна є суверенною незалежною державою, і має право обирати власний шлях. Тож це залежить від України, чи хоче вона приєднатися до Альянсу, і, безумовно, це справа для 30 союзників – вирішувати, коли Україна буде готовою і відповідатиме стандартам НАТО", - заявив Єнс Столтенберг.

Нагадаємо, в НАТО звинуватили Російську Федерацію у "ворожій діяльності" та скоротили дипломатичну місію країни при Альянсі.

Нагадаємо, в уряді Угорщини заявили про намір і надалі блокувати вступ України до Північноатлантичного альянсу.

Нагадаємо, Міністерство оборони України показало нові сучасні розробки для армії.