Через тиждень почне діяти новий тариф на електроенергію для українців

Знижку у 24 копійок за кіловат отримують 80% громадян. Такі дані надав міністр енергетики Герман Галущенко. Ті українці, які використовують електроенергію до 250 кВт за годину на місяць будуть платити 1,44 грн за кВт вже з 1 жовтня.

Ті, хто споживає більше електроенергії залишиться на поточному тарифі 1,68 грн. Також знижки не передбачається для опалення власних домівок, об'єднання співвласників багатоквартирних будинків, гаражних і дачних кооперативів, садових товариств та релігійних організацій.

Тарифи змінили через закінчення терміну дії, так званого, механізму ПСО, це певні зобов'язання, які мають виконувати виробники та постачальники електроенергії для загальносуспільних потреб.

Певний час українців попереджали, що ціна на електроенергію зросте. Колишній заступник голови Міненерго Юрій Бойко раніше заявляв, що ціни на електроенергію будуть у вище ніж поточні та залежатимуть від регіону. Він спирався на те, що тариф на розподіл електроенергії різний у різних регіонах і найвищими є у Луганській області. Яким було здивування, коли у Кабміні заявили про зменшення ціни на електроенергію для більшої кількості населення.

Нова модель ПСО, викликала неоднозначні коментарі в суспільстві. Багато аналітиків назвали рішення уряду популістичним.

Питання про тарифікацію електроенергії надзвичайно важке в Кабміні розглядали 10 моделей імовірної тарифікації. У постанові Міненерго пропонували навіть зменшити тариф через перенаправлення та вилучення коштів, які були направлені на ремонт електромереж.

Різницю між тарифом для населення і промисловості будуть далі компенсувати держпідприємства "Енергоатом", яке є оператором чотирьох АС, та "Укргідроенерго", на балансі якого десять ГЕС. Ці компанії, за новим алгоритмом, будуть гасити постачальникам різницю грошима. Мова йде про мільярд гривень. За даними звітів за перше півріччя, чистий прибуток Укргідроенерго склав 6,2 млрд грн.

Тариф на електроенергію для бізнесу продовжить зростати, адже підприємства платять за електричну енергію за ринковими цінами. Власне. Бізнес від здорожчання тарифів теж не постраждає, адже він вкладає ціну електроенергії у свою продукцію. Тому найближчим часом в Україні очікують зростання інфляції, власне, за неринкові тарифи все одно заплатить населення.

Стало відомо, що уряд зменшив витрати на соціальну яферу в бюджеті на 2022 рік, в надії отримати кредит від МВФ.

У Мінкульті вирішили скасувати деякі святкові дні.

Зеленський обмовився впровадженням подвійного громадянства для українців у США.