Українців, що повертаються з-за кордону, зобов'яжуть встановлювати додаток "Вдома"

Українці, які не отримали жодної вакцини від COVID-19 та повертаються з-за кордону, повинні будуть встановити мобільний додаток "Вдома" на 72 години: за цей час особа має зробити ПЛР-тест або тест на наявність антитіл до коронавірусу. Про це із посиланням на постанову уряду в Facebook повідомив віцепрем'єр з питань цифрової трансформації Михайло Федоров.

"Після реєстрації у Вдома людина має зробити тест впродовж 72 годин. У застосунок має підтягнутися негативний результат тесту, який обов’язково треба зробити в лабораторії, верифікованій Міністерством охорони здоров'я України. Після цього застосунок можна видалити. Якщо ж результат позитивний — потрібно звернутися до свого сімейного лікаря", - повідомив Федоров.

При цьому Федоров відзначив, що на початку пандемії користувачі додатку мали дотримуватись режиму самоізоляції, підтверджуючи це за допомогою даних геолокації та розпізнавання обличчя, які надсилали контролюючим органам за допомогою додатку. Тепер робити цього не потрібно, а от деякими особистими даними поділитися все ж таки доведеться. Мова йде про ПІБ, серію та номер паспорту, номер телефону та місце, в якому особа проходитиме самоізоляцію - все це потрібно буде вказати при реєстрації в додатку.

Примітно, що додаток "Вдома" мають встановлювати як невакциновані українці, так і іноземці. Передбачені і певні санкції для тих, хто не зробить ПЛР-тест протягом зазначених 72-х годин: таких громадян зобов'яжуть пройти 14-денну обсервацію. Що ж стосується іноземців, то їм просто заборонять в'їзд на територію України.

Варто також враховувати і те, що до громадян, які не зробили ПЛР-тест і перебувають на самоізоляції, з перевіркою можуть навідатись співробітники поліції - правоохоронці робитимуть це вибірково.

Нагадаємо, постанова Кабміну, яка дозволяє внутрішньоукраїнські перевезення лише за наявності сертифіката про вакцинацію, набрала чинності 21 жовтня.

Нагадаємо, через сплеск захворюваності на COVID-19 Україна ризикує "вилетіти" з європейського списку країн, безпечних для відвідування.

Нагадаємо, в Міністерстві охорони здоров'я розглядають можливість введення примусової вакцинації.