Субсидіальні допомоги від держави на період опалювального сезону надзвичайно актуальні для багатьох українців

Проте для тих, хто навіть з субсидією заборгував за комунальні платежі, реально все ж таки отримати допомогу. Для цього слід звернутися до установ, які надають послуги та укласти договір.

Йдеться про реструктуризацію боргів за комунальні платежі. Про це запевнило Міністерство соціальної політики у своєму повідомленні для українців.

Раніше, у Мінсоцполітики запевняли, що якщо людина має право на субсидію, але у неї «висить борг з комуналки», то їй однозначно буде відмовлено у допомозі. Однак тепер відомство вирішило послабити умови, та надало рішення, скориставшись яким можна отримати бажану допомогу.

Мова йде про договір з реструктуризації заборгованості. Громадяни, які мають заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг, можуть отримати субсидію

"Житлова субсидія призначається у випадку наявності заборгованості, якщо укладено договір про реструктуризацію цієї заборгованості", - пишуть на сайті соціального відомства.

Законодавчо визначено, житлова державна допомога на оплату комунальних послуг не призначається, якщо є прострочені платежі понад три місяці за комунальні послуги.

Щоб укласти договір про реструктуризацію заборгованості слід звернутисядо постачальників з відповідним запитом.

У Мінсополітики зазначають, що якщо українці встигнуть звернутися та укласти такі договори впродовж 2 місяців від початку опалювального періоду, то субсидію призначать від початку сезону.

"Рекомендуємо громадянам, які мають заборгованість з оплати послуг і не можуть без допомоги держави оплачувати платежі за послуги, укласти договір реструктуризації та звернутися до органу соціального захисту населення з питання призначення житлової субсидії", - закликали в Міністерстві.

Міністерство звітувало, що у вересні кількість українців, яким призначена субсидія збільшилось на 100 тисяч осіб.

Нещодавно Мінсоцполітики повідомило, що у "червоних" карантиннизх зонах знову підвищили соціальні норми. У повідомленні йдеться:

"На період карантину для регіонів із встановленим "червоним" рівнем епідемічної небезпеки розрахунок житлових субсидій проводиться з урахуванням збільшених на 50 відсотків соціальних нормативів, у межах яких надається субсидія на оплату централізованого постачання холодної та гарячої води, водовідведення, електроенергії та природного газу для приготування їжі і підігріву води незалежно від кількості днів дії карантину зазначеного рівня епідемічної небезпеки на місяць".

Нагадаємо, 23 вересня 2021 року парламент ухвалив законопроект №6052, який передбачає виділення до кінця поточного року 12 млрд грн субсидій на оплату житлово-комунальних послуг. Цей закон вже підписаний Володимиром Зеленським 18 жовтня.

Марина Лазебна, міністр соціальної політики України зазначає, що розмір субсидії у опалювальному сезоні що розпочався 15 жовтня складатиме в середньому 2 тисячі гривень.

Також слід зазначити, що у бюджеті на наступний 2022 рік, збільшено видатки на призначення пільг та житлових субсидій на 3,2 млрд у порівняні з минулим роком.

Зеленський збільшив держбюджет на 40 млрд грн в поточному році, через нестачу коштів на субсидії та виплати військовим.

У Мінсоцполітики розповіли, хто отримає грошові пільги.

Замкерівника ОП, Кирило Тимошенко звернувся до українців, запевняючи що енергетичної кризи в Україні не буде.