Демонстраційний лазерний ретранслятор NASA (LCRD) має запуститися наприкінці осені

Лазерний ретранслятор інтегрували у космічний корабель і готовий до завершального випробовування, перед відправленням у космос. Про це стало відомо з повідомлення на сайті NASA.

Оптичний зв'язок є одним із таких удосконалень і забезпечить значні переваги для місій, включаючи збільшення пропускної здатності в 10-100 разів більше, ніж радіочастотні системи.

Крім того, оптичний зв'язок забезпечує зменшення розмірів, ваги та вимог до потужності. Менший розмір означає більше місця для наукових інструментів. Менша вага означає дешевший запуск. Менша потужність означає менше навантаження на космічний корабель. Оскільки оптичний зв'язок доповнює радіо, місії матимуть неперевершені можливості зв'язку.

Прилад LCRD почали розробляти понад 10 років тому.

Зараз він вже інтегрований в супутник STPSat-6 за програмою випробувань від Космічних сил США, який доставлений на Космічне узбережжя у Флориді ще в травні.

"LCRD продемонструє всі переваги використання лазерних систем і дозволить нам дізнатися, як використовувати їх найбільш ефективно", - сказав головний дослідник Девід Ісраель з Центру космічних польотів імені Годдарда NASA.

LCRD використовуватиме потужність інфрачервоного світла для надсилання та отримання інформації, закодованої у невидимі лазерні промені, з одного місця в інше. Опинившись на орбіті, LCRD продемонструє переваги використання інфрачервоних лазерів для передачі інформації з космосу. Ці переваги включають збільшення даних в одній низхідній лінії зв'язку, а також зменшення вимог до розміру, ваги та потужності для системи зв'язку на космічному кораблі.

У рамках останньої кампанії тестування кілька членів команди LCRD інтегрували останні частини обладнання, завершили остаточні інспекції та провели випробування систем інтеграції запуску на базі Astrotech Space Operations у Флориді.

Незабаром космічний корабель буде заправлятися паливом і бути підготовленим до інкапсуляції та спарювання з ракетою Atlas V.

Після того, як космічний корабель буде відправлений у космос і досягне місця призначення на орбіті LCRD стане першим двостороннім передавачем лазерного зв'язку.

Швидкість передачі ретранслятора на лазері - 1,2 гігабіт на секунду Першим космічним користувачем системи буде модем і термінал (ILLUMA-T), який готується до запуску на МКС в 2022 році. Їх мета отримувати дані експериментів і приладів на борту космічної станції.

Девід Ісраель коментує:

"Завдяки подальшому підтвердженню потужності ми можемо почати застосовувати лазерний зв'язок в більшій кількості місій, що робить її стандартизованим способом надсилання та отримання даних".

На Місяць побудують ліфт, амбітні плани та інновації.

Топ-10 інноваційних технологій, які назавжди змінять життя.

Марсохід Perseverance шукає сліди марсіанського життя на Червоній планеті