В Верховній Раді може з'явитись законопроєкт про обов'язкову психіатричну експертизу для кандидатів в депутати

Народні депутати від фракції "За майбутнє" пообіцяли подати на розгляд парламенту законопроєкт про введення обов'язкової психіатричної експертизи для всіх кандидатів в нардепи і держслужбовців. Неочікувану ініціативу викликала недавня скандальна заява нардепки від фракції "Слуга народу" Галини Третьякової, яка зреагувала на смерть свого колеги Антона Полякова словами "мінус один ворог".

"Ми повинні невідкладно передбачити обов'язок для всіх кандидатів на виборні посади, в тому числі для народних депутатів України і інших державних службовців перед своїм призначенням проходити психіатричний огляд. Щоб потім не було соромно перед депутатським корпусом і перед всією Україною. Відповідний законодавчий акт наша депутатська група буде реєструвати в сесійній залі", - заявив з парламентської трибуни нардеп Тарас Батенко.

При цьому Батенко додав, що сподівається на висновки, які мали зробити щодо поведінки своєї колеги нардепи від фракції "Слуга народу" та запропонував зняти Третьякову з посади голови Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів.

Варто зауважити, що ідея обов'язкового психіатричного огляду для майбутніх депутатів виникає у Верховній Раді не вперше. Зокрема, нардепка від "Слуги народу" Єлизавета Богуцька вже називала своїх колег по сесійній залі "психічно нездоровими людьми", посилаючись на їх неадекватну, на її думку, поведінку. Втім, ухвалення подібного законопроєкту в тому випадку, якщо його все ж таки буде створено та зареєстровано, Богуцька вважає сумнівним.

"Якщо він і з'явиться, то не буде проголосований. Тому що на це будуть дивитись із посмішкою як на анекдот більше, ніж на правило, яке має бути введено", - заявила Богуцька в інтерв'ю Obozrevatel TV.

Примітно, що ще в 2018 році телеканал ТСН опитав депутатів попереднього, 8-го, скликання на предмет необхідності проведення психіатричної експертизи серед парламентаріїв. Більшість опитаних тоді заявила, що серед їхніх колег нерідко трапляються люди із явними відхиленнями психіки, проте жоден з нардепів не погодився на проходження такої експертизи.

Відзначимо, що в Україні з квітня 2020 року діє Закон "Про психіатричну допомогу", згідно з яким вводиться поняття "презумпції психічного здоров'я". Це означає, що кожна особа вважається такою, яка не має психічного розладу, доки наявність такого розладу не буде встановлено на підставах та в порядку, передбачених даним Законом та іншими законами України.

Нагадаємо, Верховна Рада планує розглянути та ухвалити три закони, які безпосередньо торкаються роботи Нацбанку України.

Нагадаємо, Верховна Рада відкликала Дмитра Разумкова з посади спікера парламенту.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила "антиолігархічний закон" із юридичними помилками, суперечливими правками та порушенням регламенту.