Постанова уряду про заборону внутрішньоукраїнських перевезень без наявності сертифіката про вакцинацію набрала чинності

З 21 жовтня в Україні набрала чинності постанова Кабміну, яка дозволяє внутрішньоукраїнські перевезення залізничним, авіа- та автобусним транспортом лише за наявності сертифіката про вакцинацію або "свіжого" (зробленого не пізніше, ніж за 72 години до подорожі) ПЦР-тесту.

При цьому в уряді скоригували попереднє рішення, яке дозволяло поїздки між "жовтими", "помаранчевими" та "червоними" карантинними зонами лише за наявності посвідчення про проходження повного курсу вакцинації: для внутрішньоукраїнських перевезень тепер достатньо однієї дози препарату.

Наявність довідки про вакцинацію (паперової або згенерованої у додатку "Дія") при посадці на поїзд перевіряють провідники вагонів, причому, як заявили в "Укрзалізниці", люди без ПЦР-тесту або сертифікату шансів на посадку не мають: в крайньому разі провідник має повне право викликати поліцію. Втім, на 10 найбільших вокзалах країни є можливість зробити швидкий ПЦР-тест (за це доведеться заплатити 350 гривень). Ще на 5 вокзалах в містах-мільйонниках розгорнуті пункти вакцинації - невдовзі, обіцяють в "Укрзалізниці", їх кількість буде збільшено.

На автовокзалах (зокрема, у Києві) в перший день дії постанови уряду проводяться поліцейські рейди, під час яких правоохоронці перевіряють наявність сертифікатів у пасажирів та не допускають до виходу на маршрути автобуси, пасажири яких не мають відповідних документів.

Варто зауважити, що постанова Кабміну не розповсюджується на приміські поїзди, внутрішньообласні перевезення та громадський транспорт у містах.

Зараз в Україні п'ять областей, які потрапили в "червону" карантинну зону: це Херсонська, Дніпропетровська, Запорізька, Одеська та Донецька області. З 23 жовтня в цей перелік увійде Сумська область, до критичного показника наближається Рівенська, а також, за словами мера Києва Віталія Кличка, і сама столиця. Крім того, посилити карантинні обмеження невдовзі можуть також у Житомирській, Луганській, Львівській, Миколаївській, Хмельницькій та Чернігівській областях.

Нагадаємо, починаючи з 21 жовтня українці зможуть подорожувати поїздами та автобусами лише за наявності сертифіката про вакцинацію.

Нагадаємо, через сплеск захворюваності на COVID-19 Україна ризикує "вилетіти" з європейського списку країн, безпечних для відвідування.

Нагадаємо, в Міністерстві охорони здоров'я розглядають можливість введення примусової вакцинації.