Аналітик Morgan Stanley припустив, що Ілон Маск може стати першим трильйонером

Відомий головний виконавчий директор Tesla Inc. та приватної компанії SpaceX Ілон Маск уже став найбагатшою людиною світу. За версією Forbes Маск залишається першим у списку мільярдерів. Він залишив позаду таких гігантів як главу Amazon Джеффа Безоса, та Бернара Арно з родиною.

Адам Джонас, аналітик Morgan Stanley схиляється думати, що невдовзі Маск може стати першим трильйонером на Землі, завдяки переважно своїм космічним дослідженням, пише Bloomberg.

Саме космічна компанія SpaceX, а не завод електромобілів Tesla може поставити Маска на найвищий щабель серед багатіїв світу.

Джонс заявив, що думки аналітиків розділилися. Одні вважають, що до трильйону у гаманці Маска приведе його компанія Tesla, акції TSLA якої на аукціоні NASDACQ –$865,8 з ростом у +0,18%/ Інші кажуть, що SpaceX, можливо, з часом стане найціннішою компанією у світі/

"Те, що SpaceX робить на берегах Південного Техасу, кидає виклик будь-якому упередженому уявленню про те, що було можливо, і можливий час, з точки зору ракет, ракет-носіїв та допоміжної інфраструктури", — сказав Джонас.

Доводячи правильність своєї теорії, що SpaceX може заробити мільярди для Маска, аналітик сказав, що найбільший внесок у їхню оцінку базового випадку в 100 мільярдів доларів для SpaceX є "бізнес Starlink LEO, супутниковий зв'язок, який за останні місяці здійснив низку важливих етапів".

Аналітик розглядає SpaceX не як одну компанію, а як кілька бізнесів, які охоплюють галузі космічної інфраструктури, досліджень далекого космосу та ін.

Джонас оцінює SpaceX у 200 млрд дол та вважає найдорожчим проєктом всередині компанії систему супутникового зв’язку Starlink.

Технологічні розробки, такі як Starship, багаторазова ракета SpaceX, яка розробляється, «має потенціал, щоб змінити очікування інвесторів навколо космічної галузі", - кажуть аналітики.

Один з експертів сказав:

"Говорити про космос перед Starship - це все одно що говорити про Інтернет перед Google".

Минулого місяця SpaceX відправила на орбіту світу першу аматорську команду — мільярдера і трьох друзів.

Джонас вважає, що можливості запуску SpaceX і Starlink нерозривно пов’язані між собою, завдяки чому покращуються пускові потужності.

Starlink, сказав Джонас, очолює перегони на низько земних орбітах на кількох ключових фронтах, таких як загальнонаціональне розгортання, яке очікується цього місяця, яке оголосив Маск, хоча він також попередив, що пропозиція може не витримати попит.

Публічна бета-версія, яка стартувала рік тому, налічує понад 100 000 клієнтів, а в лютому почала приймати депозити по 99 доларів США у лютому дійшла до 500 000 сьогодні.

Оцінка SpaceX підскочила раніше цього місяця після приватного продажу акцій. За словами Джонаса, це може стати найдорожчою компанією у світі в будь-якій галузі.

"Оскільки оцінка досягає приблизно 100 мільярдів доларів, нам цікаво, чи хтось зможе їх наздогнати", - сказав він.

У Tesla заявили про готовність продавати свою розробку автопілоту.

Глобальний Інтернет Starlink буде доступний не для всіх.

Ілон Маск знову став найбагатшою людиною світу.