Студентів ПТУ навчатимуть за модернізованими стандартами, які затвердив уряд

Учні українських профтехучилищ відтепер навчатимуться за новими стандартами, згідно з якими ставка буде робитися на формування потрібних для обраної спеціальності навичок та умінь. Модернізовані відповідно до вимог сучасного ринку праці стандарти вже затвердив Кабінет міністрів.

"Ми вносимо у цю сферу гнучкість та адаптивність, збільшуємо автономію закладів освіти й створюємо можливості швидше реагувати на виклики й тренди сучасності. Державний стандарт допоможе розробити та впровадити інноваційні навчальні програми та елементи, аби наші діти випускалися з дійсно корисними навичками, а не отримували всі знання з нуля на своїй першій роботі”, - зазначив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Сучасний ринок праці в України диктує свої вимоги, яким здебільшого не відповідають навчальні заклади, що готують майбутніх спеціалістів: зокрема, ця тема була піднята ще в березні 2021 року, коли президент Володимир Зеленський підписав Указ "Про пріоритетні заходи щодо розвитку професійної освіти”. Згідно з цим документом було розроблено комплекс заходів, які стосуються модернізації освітнього процесу в профтехучилищах.

Відтепер на підставі затвердженого стандарту будуть розроблені і державні стандарти для майбутніх спеціалістів: зокрема, випускникам ПТУ в залежності від результатів іспитів будуть присвоювати рівень "кваліфікований працівник", а для конкретних професій створять осучаснені навчальні програми.

"Кожен освітній стандарт має містити чітко визначені показники ефективності навчання учня, тобто орієнтація на результат, а не процес", - підкреслив голова Міністерства освіти Сергій Шкарлет.

Примітно, що зміняться також і вимоги до абітурієнтів ПТУ: відтепер їх освітній рівень перевірятимуть ретельніше.

Крім всього, Кабмін збирається підвищити стипендії студентам ПТУ ще в 2021 році (оскільки востаннє ці виплати переглядали ще у 2017 році). За словами Дениса Шмигаля, стипендії у закладах профтехосвіти збільшать одразу у 2,5 раза, тоді як студенти ВНЗ будуть отримувати підвищені у 1,5 раза виплати.

Нагадаємо, ринок праці в Україні захлинається від нестачі технічних спеціальностей.

Нагадаємо, IT-ринок України потребує кваліфікованих працівників, яких компанії готові навчати власним коштом.

Нагадаємо, карантин та дистанційна освіта в Україні спровокували бум на приватні онлайн-школи.