Вітренко запевнив, що боятися енергокризи українцям не варто

За словами Юрія Вітренка, очільника компанії НАК Нафтогаз, Україна може не боятися енергетичної кризи та відсутності постачання газу з-за кордону. На думку Вітренка, впродовж 5 років наша країна може самостійно забезпечувати себе газом та іншими енергоресурсами.

Юрій Вітренко голова Нафтогазу заявив свої міркування з даного питання під час обговорення на Українському газовому інвестиційному конгресі, який відбувся 20 жовтня у Києві.

"Цієї мети можна досягти впродовж п’яти років. А результат буде залежати від кількох факторів. Один з яких – нарощування видобутку газу", - заявив очільник Нафтогазу.

За його словами, приклади для України є, і вони надихають. Також Юрій Вітренко показав, як ще може розвиватися енергетична галузь в Україні. Окрім видобутку та розробки власних газових родовищ, наша країна має необмежену спроможність у сфері виробництва біологічного газу та зеленої енергії.

За словами глави Нафтогазу, українська земля значно дешевша, тому є величезні можливості для встановлення сонячних електростанцій, вітряних енергогенераторів, а також виготовлення біомаси. Завдяки розвинутому сільгоспсектору, є можливість виготовляти біомасу.

Додатково Вітренко наголосив на тому, що українці споживають багато природного газу, що зашкоджує енергоефективності країни в цілому. За словами Вітренка, Україна демонструє вдвічі менші показники енергоефективності, ніж будь-яка інша країна Східної Європи.

"Для досягнення енергетичної незалежності, наша держава має за мету – зменшувати неефективні витрати енергії. Найдешевша і надійна енергія - це та, яку ви не витратили даремно", - підсумував Вітренко.

У дискусії також слово взяв Сергій Перелома, голова Оператора системи зберігання України "Укртрансгаз".

За його словами газова криза 2021 року вкотре привернула увагу ЄС до теми страхових запасів. Він пропонує західним інвесторам використовувати українські газосховища приблизно на 40% для роботи з газом замовників-нерезидентів, зокрема і для зберігання страхових запасів.

Для цього він пропонує включити українські ПСГ до переліку майданчиків, де цей страховий запас може зберігатися. Крім того, запропонував вкладати в розвиток технічної інфраструктури, яка дасть змогу транспортувати газ між європейськими країнами, йдеться про найближчих сусідів – Польщу та Угорщину.

"Практика страхових запасів газу вже існує у Європі, зокрема в Італії та Франції, однак поки не є загальною для Європейського Союзу. А 2021рік вкотре нагадав, що подібні попереджувальні інструменти необхідні для посилення безпеки газопостачання усього континенту".

Під час конгресу Нафтогаз підписав меморандум про співпрацю з рядом компаній для розвитку газовидобутку. Зокрема були підписані договори щодо співпраці з компаніями з ОАЕ, компанія Dragon Oil, з Азербайджанською компанією SOCAR AQS, з компаніями зі Сполучених Штатів Helmerich & Payne, Inc та 3 Seas Energy.

Юлія Тимошенко нещодавно розповіла, якими бачить свої кроки виходи з газової кризи.

Уряд запевнив, що завдяки спецціні українцям не варто хвитлюватися за суми у платіжках.

Чи слід хвилюватися через глобальну енергетичні кризу, чи буде тепло в українських квартирах