Скандали чи новий маркетинговий хід? Facеbook вирішив змінити назву

Facebook планує змінити назву своєї компанії, подробиці стануть відомими наступного тижня. Йдеться про ребрендинг, з метою глобалізації компанії, яку представляє Марк Цукерберг. Про це пише портал ВВС.

Про зміну назви інформація нібито проникла через витоки з самої компанії. Проте експерти мають думку, що цей витік стався, як маркетинговий хід з боку Facebook.

Причиною зміни назви, ребрендингу, є розширення та глобалізація послуг та товарів компанії. Повідомляють, що Цукерберг хоче, щоб його компанія асоціювалася з "Метавсесвітом".

Якою буде назва компанії Марка, - таємниця, яку ймовірно буде розкрито на щорічній конференції 28 жовтня. Зазвичай Цукерберг саме на конференції розкриває подальші плани та ділиться новими ідеями.

Як повідомляє ВВС, Facebook хоче, щоб його ім'я пов'язували не тільки з соціальними мережами. А позиціонувати соцмережу, як один з багатьох продуктів компанії. Нагадаємо, компанія Цукерберга контролює Instagram, WhatsApp, Oculus і кілька інших компаній.

Колишній директор з маркетингу компанії Антоніо Лучіо розповів, що пропонував здійснити ребрендинг компанії ще три роки тому, на щось на кшталт «FB Inc.», або «FACEBOOK Corporation» з великими буквами.

«Але тоді мені сказали, що амбіції компанії у метавсесвіті ще не сформованими, і ідею не підтримали», - розповідає Лучіо.

Компанія Facebook дає роботу понад 10 тисячам співробітників. Вони займаються створенням реальних продуктів, наприклад, окулярів віртуальної реальності, які, на думку Цукерберга, в результаті стануть такими ж звичними, як і смартфони.

У липні очільник Facebook сказав, що протягом наступних кількох років «ми будемо ефективно переходити від асоціювання компанії соціальних медіа, до компанії метавсесвіту».

Окрім коментарів Цукерберга, Facebook постійно закладає основу для більшої уваги до технологій наступного покоління. Минулого літа компанія створила спеціальну команду metaverse (метавсесвіт). Зовсім недавно було оголошено, що керівник AR та VR, Ендрю Босуорт, буде підвищений до головного технологічного директора. І буквально пару днів тому Facebook оголосила про плани найняти ще 10 000 співробітників для роботи над метавселенною в Європі.

«Я думаю, що це також стане наступною великою главою для нашої компанії, яка справді подвоїться в цій сфері», - заявив Цукерберг.

Цей термін (метвсесвіт) був спочатку введений письменником-фантастом Нілом Стівенсоном для опису віртуального світу, в який люди втекли з антиутопічного, реального світу.

Існує й інша думка, щодо зміни назви компанії. Вона полягає в тому, що репутація Facebook почала зазнавати значної шкоди після гучних скандалів, що з 2016 року. Нагадаємо, що Facebook фігурував у скандалах щодо зливу конфіденційності даних Cambridge Analytica; розслідування FTC; антимонопольне розслідування Конгресу; та зізнань колишніх співробітників, які викривали компанію після звільнення.

Остання заява колишньої співробітниці Френсіс Гоген щодо мови ненависті та дезінформації на платформі.

Для створення власного метавсесвіту Facebook залучить 10 тисяч співробітників з Європи.

Нові "розумні" окуляри від Facebook. Юристи б’ють на сполох, що під загрозою.

10 українських стартапів отримали від держави гранти на 350 тисяч доларів