В Києві на 59-88% виріс тариф на опалення, проте не для мешканців міста, а для комерційних та бюджетних установ

Комерційні, бюджетні та релігійні установи Києва в новому опалювальному сезоні платитимуть за тепло за новим тарифом, який у порівнянні з минулим роком виріс на 59-88%, повідомили в пресслужбі КП "Київтеплоенерго".

У "Київтеплоенерго" підкреслюють, що протягом опалювального сезону 2021-2022 тариф для населення залишиться незмінним - 1714,7 грн за Гкал. А от підвищення тарифу для комерційних та бюджетних установ пояснюють здорожчанням газу, оскільки тариф для них на 80% залежить від паливної складової. Крім того, наголошують на підприємстві, змінилися й умови закупки газу - маються на увазі квотування обсягів, високі штрафні санкції, безакцептне списання вартості газу з рахунків та інше.

"Після скасування 20 травня поточного року дії ПСО (покладання спеціальних обов’язків) фактична ціна закупівлі газу для підприємств теплокомуненерго (ТКЕ) значно змінилась порівняно з ціною, закладеною у тарифах", - повідомили в "Київтеплоенерго".

При цьому умовами договору ГК "Нафтогаз Трейдинг" передбачена диференціація цін природного газу. Для комерційних, бюджетних та релігійних установ – це ринкова ціна, що визначається щомісяця.

Таким чином, відтепер бюджетні установи платитимуть за опалення за ціною 2 732,04 грн за Гкал, релігійні установи – 2 689,51 грн за Гкал, а інші категорії споживачів – 2 876,71 грн за Гкал.

Примітно, що за сім останніх років опалення в Києві здорожчало майже у 10 разів: так, у 2014 році 1 Гкал тепла коштувала 253 гривень.

Варто зауважити, що влада столиці, з огляду на прогноз синоптиків (значне похолодання) планує розпочати опалювальний сезон вже 23 жовтня. При цьому у КМДА відзначають, що, з огляду на масштаб столичної тепломережі, для повного її підключення знадобиться не менше семи днів. Однак школи, дитсадки та лікарні, як об'єкти соціальної сфери, почали підключати до опалення з 1 жовтня за індивідуальними заявками цих закладів.

Нагадаємо, зниження тарифу на електроенергію в Україні, на думку експертів, стане причиною зростання інфляції.

Нагадаємо, в світі розпочалася енергетична криза, викликана здорожчанням та дефіцитом природного газу і нафти.

Нагадаємо, подальше "ручне" утримання тарифів на електроенергію буде політичним рішенням, яке зашкодить економіці.