Сертифікатів про те, що людина зробила щеплення стане більше, вони відрізнятимуться за кольором

З кінця літа українці можуть отримувати коронавірусні сертифікати у електронному форматі. Сертифікат можна згенерувати натиснувши кілька кнопок у додатку «Дія».

Спочатку було тільки два види сертифікатів - зовнішній і внутрішній. Зовнішній, завдяки якому українці могли подорожувати був потрібен для поїздок закордон, де його схвалили у ЄС. Зовнішній сертифікат діє протягом року.

Внутрішній сертифікат розробили заздалегідь, передбачаючи хвилю захворюваності та використання його під час локдауну.

Нові карантинні обмеження, які стали діяти у жовтні та поділ регіонів на жовту, помаранчеву та червону зону дадуть змогу власникам «внутрішніх» сертифікатів пересуватися у транспорті, магазинах, подорожувати країною.

Раніше ковід-сертифікат в додатку "Дія" можна було згенерувати лише після повного курсу щеплення. Але у вересні уряд оголосив про нововведення. В українців з’явиться жовтий та зелений коівд-сертифікат.

Жовтий для тих, хто отримав одну дозу, зелений – для повного курсу щеплень.

За новими правилами, після введення помаранчевої зони в Україні, діютиь оновлені правила карантину. І якщо зона не стала червоною, то з однією дозою , себто жовтим електронним сертифікатом можна відвідувати заходи, та вільно пересуватися на транспорті в інші міста країни. А от для червоної зони діють нові правила. Для того, щоб відвідати заклади харчування, або мистецьку подію, піти на концерт або відправитись міжрегіональним транспортом, чи то автобусом чи то залізницею, необхідно мати зелений електронний сертифікат.

Сертифікати мають кольорові позначки тільки в цифровому форматі.

"Жовтий" діє впродовж 120 днів. "Зелений" – розрахований на рік, 365 днів.

Перед тим, як Мінцифри масштабувало «Дію» до сертифікату про вакцинацію, лікарі видавали паперові документи про отримання вакцини. Цей сертифікат зазвичай друкувався на жовтому папері, і годився для тих, хто перетинав кордон, щоб підтвердити всі щеплення які є наявні у людини.

Цей документ мав бути затверджений бути лікарем та печаткою лікарні. Крім усього в ньому мали бути всі щеплення та дати цих щеплень. В світі такий документ називався Yellow Card, ним користуються вже тривалий час.

В Україні стали видавати такі самі документи, у разі, якщо людина вакцинувалася від COVID-19. Паперові документ и, не важливо на якому коьорі надруковані діють так само як і документи цифрові у застосунку Дія.

Колір паперу, на якому друкують свідоцтво про вакцинацію, не має ніякого значення. А ось в електронних сертифікатах колір важливий, тому що він означає, скільки доз вакцин отримав чоловік. І електронні, і паперові сертифікати можна буде пред'являти в Україні під час локдауна.

Паперове свідоцтво про щеплення можна отримати у сімейного лікаря після повного курсу щеплень. Електронний ковід-сертифікат потрібно згенерувати в смартфоні.

Для отримання сертифікату потрібно пройти повний курс щеплень від коронавируса і завантажити додаток "Дія". Ось алгоритм завантаження сертифікату:

У МОЗ видали постанову про введення примусової вакцинації.

Вимушений крок уряду, українцям ввели нові правила пасажирських перевезень.

Голова філії пасажирських перевезень Укрзалізниці розповів про нові запобіжні заходи для українців.