Споживачі у всьому світі відчувають брак товарів та послуг, десь дефіцитом стала кава, а десь вугілля

Причина дефіциту та браку товарів - порушення ланцюгів постачання, яке сталося внаслідок карантинних заходів у 2020 році. Проте це не єдині причини, йдеться у статті BBC.

Треба зазначити, що після карантинних заходів, та поступового відновлення світових економік, попит на товари різко зростав. А ланцюги поставок, які були порушені під час глобальної кризи, все ще не відновилися.

Це призвело до хаосу для виробників та розповсюджувачів товарів, які не можуть виробляти або постачати стільки, скільки вони робили до пандемії з різних причин, включаючи нестачу працівників та брак ключових компонентів та сировини.

У різних частинах світу виникають проблеми з ланцюжком поставок, які також загострюються з різних причин. Наприклад, дефіцит електроенергії в Китаї вплинув на виробництво в останні місяці, тоді як у Великобританії Brexit став великим фактором навколо дефіциту водіїв вантажівок. США також борються з дефіцитом автоперевізників, як і Німеччина.

За словами експертів з Moody's Analytics, проблеми з ланцюжком поставок й надалі погіршуватимуться, перш ніж вони налагодяться».

"Оскільки відновлення світової економіки продовжує набирати обертів, стає все більш очевидним, це буде супроводжуватиметься розладами у ланцюгах поставок, які зараз проявляються на кожному кутку",-сказав експерт Тім Уй (Tim Uy) у звіті минулого понеділка, пише CNBC.

За його словами постійні затримки на кордоні через перевірки щеплень, та стриманий попит в країнах виробниках створили ідеальну бурю, де глобальне виробництво буде гальмуватися, оскільки поставки не здійснюються вчасно, витрати та ціни зростуть, і зростання ВВП у всьому світі не буде таким міцним.

На тлі зростання споживчого попиту на товари, яких бракує, тарифи на товари, що надходять з Китаю до США та Європи, зросли, тоді як дефіцит водіїв вантажівок в обох останніх регіонах загострив проблему доставки товарів до кінцевого пункту призначення, і призвело до високих цін, як тільки ці продукти потрапили на полиці магазинів.

Китай

Китай почав відчувати дефіцит від паперу та харчів до текстилю та іграшок. Проблема виникла через енергетичну кризу, під час якої понад 20 провінцій зазнали відключення електроенергії.

Свої потреби у електроенергії країна забезпечує завдяки вугіллю, яке подорожчало у всьому світі.

За словами докторки Мічел Мейдан з Оксфордського інституту енергетичних досліджень на Різдво може виникнути брак товарів:

"Це впливає на все, від паперу, харчових продуктів, текстилю та іграшок до чіпів для iPhone".

США

Американці можуть зіткнутися з підвищенням цін і відсутністю товарів на полицях полиць у різдвяний сезон.

Від предметів першої необхідності, таких як туалетний папір і вода в пляшках, новий одяг і корм для домашніх тварин, до іграшок.

Частково проблема пов'язана з проблемами в портах США. Чотири з 10 морських контейнерів, які надходять в США, проходять через два порти - в Лос-Анджелесі і Лонг-Біч, штат Каліфорнія.

Проблема поглиблюється ще й тому, що багато виробничих потужносте знаходяться у країнах, де розгулявся новий штам коронавірусу, та там прийшлося закрити заводи.

Індія

У Індії бракує деталей, аби виготовляти автомобілі. Ще до пандемії був шалений попит на чіпи, які використовують у автомобілебудуванні, та паралельно у комп'ютерних технологіях.

Світовий попит на чіпи, які також використовують в телефонах і комп'ютерах, вже ріс до пандемії через впровадження технології 5G. Перехід до віддаленої роботи привів до чергового зростання попиту на вебкамери та ноутбуки.

Окрім того, у країні відчувається значна енергетична криза. Запаси вугілля опинилися на небезпечно низькому рівні. За словами Зохра Чаттерджі, колишнього керівника Coal India Limited, це може вплинути на всій країні:

"Весь виробничий сектор — цемент, сталь, будівництво — все постраждає від нестачі вугілля", - каже він.

Бразилія

У Бразилії цього року сталася посуха, майже наймасштабніша за століття, тому невтішні врожаї кави цього року спричинили до падіння виробництва. У поєднанні з морозами це призвело до значного падіння виробництва кави.

Велика частина електроенергії в країні надходить від гідроелектростанцій, які використовують водосховища, нестача води має прямий вплив на енергопостачання країни.

Що буде з Україною у разі нової світової кризи, прогноз економіста.

Криптовалютний ринок зростає шаленими темпами, що непокоїть фінансистів цілого світу.

Юлія Тимошенко запропонувала 5 кроків виходу з енергетичної кризи.